MedyaFaresi MedyaFaresi

Berk Oktay'ın çıplak fotoğraf davası: Merve Şarapçıoğlu'na 6 yıl hapis şoku

Oyuncu Berk Oktay ve çıplak fotoğraflarını basına sızdırdığını söylediği eşi Merve Şarapçıoğlu için 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

Eklenme: 17 Mart 2019 12:54 - Güncelleme: 17 Mart 2019 13:58

Oktay'ın uygunsuz görüntülerin yayınlandığı IP adreslerinin ise eşinin annesine ait olduğu tespit edildi.

Berk Oktay'ın sosyal medyada uygunsuz görüntülerini yayınladığı iddia edilen avukat eşi Merve Şarapçıoğlu hakkında savcılık, 'özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek' suçundan, altı yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

IP ADRESLERİ EŞİNİN ANNESİNE AİT

Oktay'ın suç duyurusundan sonra 13 hesabın IP adreslerinin (İnternet Protokol), avukatın annesi Sibel Asım olduğu tespit edildi.

Oyuncuyla boşanma davası devam eden Şarapçoğlu, ifadesinde hesapların kendisine ait olduğunu ancak hack'lendiğini söyledi.

'SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM'

Avukat, fotoğrafların paylaşıldığı diğer 12 hesabı da kendisinin oluşturmadığını anlatarak, ''Annem üzerine kayıtlı hattı ben kullanıyorum. IP üzerinden erişimin nasıl yapıldığı konusunda bilgim yok. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum'' dedi.

ANNESİNE AİT TELEFON KULLANDIĞINI KABUL ETTİ

Savcı, iddianamede, Şarapçıoğlu’nun annesine ait telefon hattını kullandığını kabul ettiğini hatırlatarak, beyanlarının kendisini suçtan kurtarmaya yönelik olduğunu söyledi.

21 Ağustos 2016'da yılında nikah masasına oturan çift, 1.5 yıl sonra ayrılma kararı aldı. (Milliyet)