Abone Ol

Melih Gökçek CHP'nin afişine baktı, darağacı gördü

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, AKP'li Melih Gökçek, Balkan kültüründe yaygın bir bahar geleneklerinden biri olan 'marteniçka'yı darağacına benzetti. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP'nin afişini hedef alan Gökçek, "Mesaj açık... Geleceğiz, yargılayacağız ve asacağız" diye yazdı.

Melih Gökçek CHP'nin afişine baktı, darağacı gördü

Eski Ankara BüyükşehirBelediye Başkanı, AKP'li Melih Gökçek, Balkan kültüründe yaygın bir bahar geleneklerinden biri olan 'marteniçka'yı darağacına benzetti. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP'nin afişini hedef alan Gökçek, "Mesaj açık... Geleceğiz, yargılayacağız ve asacağız" diye yazdı.

Mart ayı içinde takılan ve Balkan kültüründe yaygın bir bahar geleneklerinden biri olan marteniçka bilekliğini Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da takmıştı. CHP'nin seçim afişlerinde marteniçkaya da yer verildi. 

CHP'nin marteniçkalı afişini sosyal medya hesabından paylaşan Gökçek, marteniçkayı darağacına benzeterek şu ifadeleri yazdı: 

KILIÇDAROĞLU TRABZON’DA DARAĞAÇ’LI AFİŞ KULLANDI… MESAJ AÇIK… GELECEĞİZ, YARGILAYACAĞIZ VE ASACAĞIZ… KİM YARGILAYACAK? AFFEDECEĞİ FETOCU HAKİMLER Mİ? KİMLERİ YARGILAYACAKLAR? BAŞTA ERDOĞAN VE AK PARTİLİLERİ Mİ? BAHÇELİ VE MHP’LİLERİ MI? PKK’LILARI ÖLDÜREN ASKER, JANDARMA, POLİS VE ÖZEL HAREKATÇILARI MI? VE KAÇ SİYASETÇİ, KAÇ ASKER, JANDARMA, POLİS VE ÖZEL HAREKATÇI ASACAKLAR… KILIÇDAROĞLU FETO’NUN 15 TEMMUZDA YAPTIĞI GİBİ SUBLİMİNAL MESAJLARI BIRAK ERKEK GİBİ AÇIKTAN KONUŞ.,.