Abone Ol

Melek Mosso ödülünü kadınlara adadı: Sesimiz hiçbir zaman kısılamayacak

Şarkıcı Melek Mosso, PowerTürk Müzik Ödülleri töreninde aldığı ‘en iyi cover şarkı’ ödülünü ‘yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınlara’ armağan etti. Mosso'nun: ""Sesimiz hiçbir zaman kısılamayacak. Kimse beni susturamayacak" sözleri kısa sürede sosyal medyayı salladı.

Melek Mosso ödülünü kadınlara adadı: Sesimiz hiçbir zaman kısılamayacak

Geçtiğimiz hafta Cannes Film Festivali'nden En İyi Kadın Ödülü'nü alarak dünya gündemine oturan Merve Dizdar konuşmasıyla gündemdeydi. Dizdar'dan sonra şimdi de şarkıcı Melek Mosso, PowerTürk Müzik Ödülleri Töreni'ndeki konuşmasıyla adından söz ettirdi.

Aldığı ödülü katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan ettiğini söyleyen Mosso, salondan uzun süre alkış aldı.

UZUN SÜRE ALKIŞLANDI

PowerTürk tarafından düzenlenen Müzik Ödülleri'nde "en güçlü cover şarkı" ödülünün sahibi olan Melek Mosso şunları söyledi: “Ben bu ödülü yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile, kahkahasıyla kadın olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum.”

Mosso konuşmasının devamında ise "Sesimiz hiçbir zaman kısılamayacak. Kimse beni susturamayacak, konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam edeceğim" dedi.