Abone Ol

Mekke'deki kavga İsmailağa'ya taşınır mı? Umre dönüşü sert sözler

Mekke'de kavga eden iki cemaatten Fatih Medreseleri'ne bağlı olan grup Umre'den dönüş yaptı.

Mekke'deki kavga İsmailağa'ya taşınır mı? Umre dönüşü sert sözler

Grubu havalimanında yüzlerce kişi karşılarken, Masum Bayraktar yaptığı açıklamada, 'Bu basına yansıdığı gibi bir kavga değildir, 150 kişi bize saldırdı' dedi.
Grubun liderin Masum Bayraktar havalimanında yaptığı açıklamada, '25 Nisan salı günü saat 21.30'da çok haince bir saldırıya uğradık. Bu basına yansıdığı gibi bir kavga değildir, biz saldırıya uğradık. Etrafımızda çocuklarımız olduğu halde otelin kapısına geldiğimiz anda bize hakaret etmeye başladılar. Bir anda 150 kişi bize saldırdı. Biz nasıl kavga edeceğiz, bizim yanımızda çocuklar vardı. Üzerime bastonlarla saldırdılar. Bu saldırı hazırlık bir saldırıdır, organize olup üzerimize geldiler. Bu saldırı ilk saldırı değil 2013 yılında caminin önünde dövdüler. Bunların hepsi kayıtlı. 2014 hac sezonunda yine saldırdılar.
Her yıl fırsat buldukları her anda bize saldırıyorlar. Bunlara dur denmezse daha çok kan akacak. Bunlar, bastonlar kardeşlerimizin kafasında kırdılar' dedi. Grup havalimanında çıkarken, 'Sizlere kalkan eller kırılsın' sloganları attı.

Hürriyet