MedyaFaresi MedyaFaresi

Mehmet Barlas: Soylu ve Hulusi Akar'ın beğenilmesi Erdoğan'ın başarısıdır

Sabah yazarı Mehmet Barlas, MetroPoll Araştırma Şirketi'nin Mayıs 2020 tarihli 'Türkiye'nin Nabzı' araştırmasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın siyasi beğeni sırasında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından geldiğini belirttti.

Eklenme: 05 Haziran 2020 12:10 - Güncelleme: 05 Haziran 2020 12:19

Sabah Gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, MetroPoll Araştırma Şirketi'nin Mayıs 2020 tarihli 'Türkiye'nin Nabzı' araştırmasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın siyasi beğeni sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından geldiğini belirterek, "Bu durum doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başarısıdır.

Cumhurbaşkanı demek ki kabineyi kurarken görevlerini en iyi yapabilecek isimleri seçmekte başarılı olmuştur. Bir siyasi liderin başarısı ölçülürken, atadığı isimlerin görevleri ile uyumlu ve başarılı olmaları da ön planda yer alır." diye yazdı.

Mehmet Barlas, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçmişte bakan yaptığı Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun AKP'yi hedef alan tutumlarının ilgi çekici bulduğuna işaret ederek, "Bunlar geçmişte kendilerinin görev aldığı dönemlerde AK Parti'nin başarılı olduğunu kendilerinden sonra ise başarısızlığın başladığını söylüyorlar.

Bugünün beğenilenler listesindeki isimlerin gelecekte Babacan ve Davutoğlu'nun durumuna düşmemeleri gerekiyor. Abartılı biçimde kendilerini öven ve kendilerini bakan yapan Erdoğan'ı yok sayan bu isimler gülünç olmuyorlar mı?" ifadelerini kullandı.