MedyaFaresi MedyaFaresi

Medyanın Cezmi Abisi koronavirüse yakalandı

Ankara medyasının sevilen ismi Cezmi Sayılgan koronavirüse yakalandığını duyurdu. Temasta bulunduğu kişilerin de test yaptırmalarını isteyen Sayılgan, genel sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Eklenme: 12 Eylül 2020 20:03 - Güncelleme: 12 Eylül 2020 20:07

Twitter'dan yaptığı açıklamada test sonrası kendisini evinde izole ettiğini ve sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Sayılgan, yakın dönemde temasta bulunduğu kişilerinde test yaptırmalarını istedi.

Sayılgan son yazısında, "Virüsün şakası, basın mensubunun adı yok" konulu bir yazı yazmış; basın mensuplarının virüs ile mücadelesine dikkat çekmişti.

Medyafaresi.com Cezmi Abiye geçmiş olsun diyor.

Virüsün şakası basın mensubunun adı yok...

Cezmi Sayılgan, korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından yaşadıklarını ve son durumunu kaleme aldı.

İşte Sayılgan'ın Medyaradar'daki o yazısı: 

Dün sabah yataktan kalktığımda tat ve koku kaybı yaşadım. Hiç zaman kaybetmeden Kovid-19 testi yaptırıp, olumsuz bir sonuca karşı kendimi izole ettim.

Akşam saatlerinde ise test pozitif sonucunu öğrendim. Biraz tedirgin olup gerildim haliyle.

Ankara’da vaka sayılarının son günlerdeki artışı üzerine “çember daralıyor” diyip dururken, bir anda çemberin içerisine giriverdim.

Epeydir çevremdekiler üzerinden haber yollayan korona, ihmalden besleniyor. Maske takmayan, maskesini çenesinde ve kolunda taşıyan, “bana bir şey olmaz” diyenleri ise pek seviyor.

Ben bu süreçte kendi adıma kurallara önemli ölçüde uymama rağmen korona musibetinden kaçamadım. Şimdi kendimi düşündüğüm kadar ailemi, arkadaşlarımı ve çevremdekileri düşünmeye başladım. Birilerine virüs bulaştırma ihtimalinin vebalini taşıyorum.

Bakın değerli arkadaşlar; “Bana bir şey olmaz” demeyin. Siz kurallara uyuyorsanız, çevrenizde kurallara uymayanları uyarın. Çünkü hiç bir mazeret sağlığınızdan önemli değil.

Şimdi evde karantinadayım, sağlık durumum iyi. Dostlardan gelen telefon ve mesajlarla moral bulup, “ben seni yenerim korona” diyorum.

Arayan soran, mesaj atan tüm dostlara teşekkür ederim, iyi ki varsınız...

Biricik evlatlarım Sabahnur ve Ceyha’nın dediği gibi, “Yanlış abiye bulaştın #kovid-19 😊”