Abone Ol

Medyada flaş gelişme: Mübariz Mansimov Ekol TV'yi kime sattı

Ersan Şen’in kurduğu ve ardından hisselerini Mübariz Mansimov Gurbanoğlu'na devrettiği Ekol TV'yi Mansimov'un da Rams Türkiye Grubu'na sattığı iddia edildi.

Medyada flaş gelişme: Mübariz Mansimov Ekol TV'yi kime sattı

Avukat Prof. Dr. Ersan Şen tarafından kurulan ve hisseleri Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’na devredilen Ekol TV bir kez daha el değiştirdi.

Haberciliğe yeni bir vizyon getirme amacı ile yayına çıkan EKOL TV, "Haberin ekolü biziz, bizim ekolümüz sizsiniz" sloganıyla Nisan 2024'te yayın hayatına başlamıştı.

Azerbaycanlı Palmali Holding sahibi Mübariz Gurbanoğlu Mansimov'un kanalın hisselerini devralması ile birlikte Ekol TV'ye büyük teknik yatırımlar yapıldı. Azerbaycanlı Palmali Holding sahibi Mübariz Gurbanoğlu Mansimov yüksek maaşlarla genişlettiği kadrosu ile her gün yeni bir transfer haberi ile gündemde yer aldı.

Kanalın, yeni nesil içerik platformu GAİN'i de satın alarak medya dünyasına hızlı bir giriş yapan Rams Türkiye Grubu’na devredildiği öne sürüldü.

Kanalı satın alırken ödediği miktarı dışında Mansimov hevesle EKOL TV için büyük bir yatırım bütçesi ayırdı. Ancak Mansimov'un kısa süre içinde bunca yatırımına karşın neden kanalı satışa çıkardığı anlaşılamadı.

Kulislerde satışa gerekçe olarak ise kanalın Mansimov’un beklentilerini karşılamaması gösterildi.

İddiaya göre, henüz resmi bir açıklama yapılmasa da çok yakında kamuoyuna bir bilgilendirme yapılacak.

Rams Türkiye Grubu, inşaat ve gayrimenkul sektörlerinin yanı sıra mobilya ve sağlık alanlarında da faaliyet gösteriyor.

Ramazan Bülbül’ün kurucusu olduğu şirket, 10’dan fazla kentte 10 binden fazla insana istihdam sağlıyor.