MedyaFaresi MedyaFaresi

Medcezir dizisi hangi kanalda saat kaçta? Medcezir konusu ne oyuncuları

Geçtiğimiz yıllarda televizyon ekranlarında yer alan ve yayınlandığı süre boyunca dikkat çeken dizi Medcezir yeniden ekranlara gelecek. Peki Medcezir'in konusu ve oyuncuları ne?

Eklenme: 18 Nisan 2020 18:27 - Güncelleme: 18 Nisan 2020 18:48

MEDCEZİR DİZİSİ KONUSU VE OYUNCU KADROSU

Medcezir, Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu tarafından geliştirilen televizyon dizisi.

Josh Schwartz tarafından yaratılmış Amerikan yapımı The O.C. dizisinden uyarlanmıştır.

Dizinin baş rolünde İstanbul'un kenar mahallelerinden birinde büyüyen Yaman Koper karakterini canlandıran Çağatay Ulusoy ve zengin bir ailenin kızı olan Mira Beylice'yi canlandıran Serenay Sarıkaya yer aldı.

MEDCEZİR DİZİSİ KONUSU

1. sezon

Yaman, İstanbul'un kenar mahallelerinden biri olan Tozludere'de yaşamaktadır. Abisi Kenan'ın kendi doğum gününde çaldığı bir arabanın içerisinde olduğu için tutuklanmıştır. Sonrasında Avukat Selim Serez, Yaman'a avukatlık yapmaya başlamıştır. Abisiyle birlikte mahkemeye çıkan Yaman beraat etmiş ancak abisi hapse girmiştir. Annesi ve üvey babasıyla yaşayan Yaman, annesi tarafından evden kovulmuştur.

Bunun üzerine Yaman'da kendi geçliğini gören ve geleceğinin parlak olacağını düşünen Selim Serez, onu kendi yaşadıkları yer olan Altınkoy'a götürmüştür. Selim, Yaman'ın evde bahçıvan olarak çalışacağını söyleyerek eşi Ender'i, Yaman'ın kalması için ikna etmiştir. Burada yan komşuları Mira Beylice ile tanışan Yaman, kendisini Selim'in yeğeni olarak tanıtmıştır.

Zamanla Yaman'ın aslında Selim'in yeğeni değil araba hırsızı olduğu ortaya çıkmıştır. Mira ise aslında aşık olmadığı sevgilisi Orkun'la birlikte olmasına rağmen Yaman'dan hoşlanmaya başlamıştır. Mert ise Mira'nın en yakın arkadaşı Eylül'ü sevmektedir ancak Eylül bundan habersizdir.

Mira ile Yaman'ın sevgili olmalarının ardından Orkun, Mira'yı ondan çaldığını düşünerek Yaman'dan intikam almak için uğraşmaktadır. Eylül ise ilk başlarda Mert'i küçümsese de zamanla ona aşık olmuştur. Mira'nın beynindeki tümor ise yaşamını belirleyen bir faktördür. Mira'nın piyano dersi aldığı hocası Tan Mira'ya aşıktır ancak Mira bundan habersizdir.

Tan'ın Mira'yı kaçırmasının ardından ortaya çıkan bu gerçek sonrasında Tan ölmüştür. Kenan ise Altınkoy'da kalıcı olabilmek için Mira'nın annesi Sude ile bir ilişki yaşamaya başlamıştır. Yaman'ın babasının mafya babası Turunç Nadir'e yaptıklarını Yaman ve Kenan'a ödetmek isteyen Nadir'in Altınkoy'a yerleşmesiyle herkesin hayatı değişmiştir.

Mira'nın annesi geleceğini sağlama almak için Ender'in babası Asım Şekip Kaya ile evlenmeye karar vermiştir. Düğün günü Selim, Ender'in başka birisiyle aşk yaşadığını öğrenmesinin ardından Ender'le konuşmak için arabayla düğünden ayrılmıştır. Ancak araba uçuruma yuvarlanmış ve Ender ölmüştür.


2. sezon

Ender'in ölmesinin ardından herkes birbirinden uzaklaşmıştır. Yaman ile Mira ayrılmış, Mert ve Eylül ise ilişkilerine ara vermiştir. Bir zaman sonra iki çift de eski hallerine dönmüşlerdir. Sude hamiledir ve herkes bebeğin Kenan'dan olduğunu söylemesine rağmen o bebeğin Asım'dan olduğunu iddia etmektedir. Sude'yle görüşmeye gittiği sırada Kenan, Sude'yi öldürmeye kalkmıştır.

Aynı zamanda orada olan Mira ise Kenan'ı vurarak sakat bırakmıştır. Yaman ve Mira, nişanlanmalarının ardından kendilerine bir yol çizmişlerdir. Mira, düğünden sonra ameliyat olacaktır. Yaman ve Mira'nın kumsalda evlendikleri sırada Yaman'ın eski sevgilisi ve Turunç Nadir'in eşi Leyla, Nadir'in bankada sakladığı video kayıtlarını kullanarak Orkun'a bir oyun oynar.

Asım, bebeğin Kenan'dan olduğunu anlamıştır Sude'den boşanmaya karar vermiştir ancak Asım mahkemeden bir gün önce ölmüştür. Orkun kendisine oyun oynandığını fark etmesinin ardından Leyla ile birlikte yanındaki arkadaşı Ayşe'yi rehin almıştır. Ayşe kaçmaya çalıştığı sırada Orkun'un bacağından tutmasıyla düşerek kafasını taşa vurmuş ve ölmüştür. Orkun, Yaman'ı onları rehin tuttuğu eve çağırarak öldürmeyi planlamıştır. Bunu başaramasa da Yaman'ı bıçaklamıştır.

Bu sırada atak geçiren Mira hastaneye kaldırılmıştır ve acilen ameliyata alınmıştır. Daha sonra Yaman'ın da bıçaklandığı fark edilmiştir ve ameliyata alınmıştır. Uzun süre sonra Selim, üniversitede hocalığa başlamıştır. Eylül ve Mert aşklarını yaşamaya devam etmişler, Orkun akıl hastanesine yatırılmış, Sude bebeği ve eski eşi Faruk ile birlikte yaşamaya başlamıştır. Mira ve Yaman ise sorunsuz bir şekilde ameliyattan çıkmışlardır ve bir bebek yapma kararı almışlardır.


MEDCEZİR OYUNCU KADROSU

Çağatay Ulusoy - Yaman Koper
Serenay Sarıkaya - Mira Beylice
Barış Falay - Selim Serez
Mine Tugay - Ender Serez
Taner Ölmez - Mert Asım Serez
Hazar Ergüçlü - Eylül Buluter
Metin Akdülger - Orkun Civanoğlu
Şebnem Dönmez - Asude Sude Beylice
Defne Kayalar - Sedef Kaya
Murat Aygen - Faruk Beylice

MEDCEZİR SAAT KAÇTA HANGİ KANALDA?

Medcezir dizisi Cuma günü saat 20.00'da Star Tv ekranlarında olacak.