Abone Ol

Mecliste gergin anlar, Sırrı Süreyya Önder: Sen kime parmak sallıyorsun

Meclis Genel Kurulu'na başkanlık eden DEM Partili Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder ile milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı.

Mecliste gergin anlar, Sırrı Süreyya Önder: Sen kime parmak sallıyorsun

Önder vekiller ile girdiği tartışma sonrası, "Elini sallama bana, kime parmak sallıyorsun! Otur yerine!" diye bağırdı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda gergin anlar yaşandı. Genel Kurula başkanlık eden DEM Partili Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder ile milletvekilleri arasında yaşanan gerginlik kameralara yansıdı.

Önder milletvekillerinin kendisine itirazlarda bulunması sonrası, "Arkadaşlar, ben vekillerin söz hakkını kullanması konusunda herhalde gösterdiği yaklaşım tartışılmayacak bir arkadaşınızım ama buranın bir ilkokul sınıfından da farkı olması gerekir" derken sözlerini şöyle sürdürdü:

"Meclis'in işleyişini hatibin derdini anlatmasını. Benim için aslolan o hatibini konuşma şeyini gözetmektir"

Konuşması sırasında milletvekillerinin itirazının devam etmesi ve yaptığı davranışının 'Keyfiyet' olduğunda ısrar edilmesi sonrası sinirlenen Önder, "Elini sallama bana, kime parmak sallıyorsun! Otur yerine!" diye bağırdı.

Önder bu sözlerinin hemen sonrası birleşime 15 dakika ara verdi. Genel Kurul oturumunun 14.25'te başlaması beklenirken henüz başlamaması da dikkat çekti.

Kaynak: HABER MERKEZİ