Abone Ol

Meclis Başkanı Şentop: 10 Bin Dolar Alan Kimdir, Açıklansın

Sedat Peker'den 10 bin dolar aldığı iddia edilen siyasetçiyi açıklaması istenen TBMM Başkanı Şentop, "Bunu açıklayacak kişi ben değilim muhatabıdır" dedi.

Şentop: 10 Bin Dolar Alan Kimdir, Açıklansın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir suç örgütü yöneticisinin bir siyasetçiye ‘her ay 10 bin dolar gönderdiği’ şeklindeki açıklamasıyla ilgili tartışmalar devam ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında bu konuya değinerek TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u da eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, Şentop’un bu ismi açıklamasını isteyerek “Ayda 10 bin dolar rüşvete bağlanan siyasetçi kim? Şentop bu konuyu açıklamak zorundadır. Eğer Şentop konuşmuyorsa acaba 10 bin dolar benzeri bir olay her ay ona da mı veriliyor? Şentop sessiz kalamaz” ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 10 bin dolar alan siyasetçi iddiası hakkında, "Kılıçdaroğlu beni hedef alan iftirada bulundu. Bunu açıklayacak kişi ben değilim muhatabıdır" ifadelerini kullandı.

Şentop, "10 bin dolar alan kimse açıklansın. Haysiyetsizce ve ahlaksızca bir iftira olarak görüyorum. Buna cevap vermesini kendisinden bekliyorum" dedi.

TBMM Başkanı Şentop'un açıklamalarından satır başları şöyle;

Beni doğrudan itham eden bir iftirada bulunmuştur.

Yalan olduğunu bildiği halde yaptığı bir iftiradır.

Tek nefeste, gözünü kırpmadan bir insana yalanla iftirada bulunan kişinin ya siyasi bunaklık içinde olduğunu, bunu bilerek yapıyorsa bunun haysiyetsizlik olduğunu söyledim.

10 bin dolar kimdir açıklansın diyorlarsa açıklansın. Ama konumuz o değil. Bunu ifade eden de bilen de ben değilim.