Abone Ol

MEB, psikolog olmayan Azra Kohen'e meslek tanıtımı yaptırdı!

Televizyonlarda psikolog unvanı ile yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınını yorumlayan ardından da klinik psikolog olmadığını, uygulamalı psikoloji eğitimi aldığını açıklayan Fi, Çi, Pi kitaplarının yazarı Azra Kohen'e psikoloji alanında meslek tanıttırdı.

MEB, psikolog olmayan Azra Kohen'e meslek tanıtımı yaptırdı!

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) TV'de mesleki tanıtım bölümünde Radyo, Televizyon, Sinema ve Psikoloji Meslek Tanıtımı bölümünde Azra Kohen görev yaptı.

Sosyal medyada gelen tepkilerin ardından Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Başkanı Oğuz Özat şikayetleri üzerine videonun kaldırıldığı bilgisi paylaştı.

Olayın ardından sosyal medyadan birçok kişiden tepki geldi. Özellikle psikologlar ve rehberlik öğretmenleri bu konuda paylaşımda bulunurken, Twitter'da #KohenPsikologDeğil etiketi açıldı.

Televizyonlarda katıldığı yayınlarda sürekli psikolog unvanını kullanan Kohen'in bir süre önce psikolog olup olmadığı tartışılmıştı. Ardından açıklama yapan Kohen, uygulamalı psikoloji eğitimi aldığını ama klinik psikolog olmadığını söylemişti.

MEB, psikolog olmayan Azra Kohen'e meslek tanıtımı yaptırdı! - Resim: 1

MEB dikkat etmeli

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Başkanı Oğuz Özat yaptığı açıklamada, "Eba'da psikoloji mezun olmayan birisinin psikolog ünvanı ile PDR hizmetine dönük paylaşım yapması görev alanımız nedeniyle bizi de ilgilendirmektedir. Türk PDR Derneği olarak gerekli resmi bildirim yapılacaktır. Ünvan sahteciliğine en önce MEB dikkat etmelidir" dedi.