Abone Ol

Masaj üstü mutlu son ilanına 12 yıl hapis

'Masaj + mutlu son’ ilanlarıyla müşteri toplayan masaj salonu sahibi hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenledi..

Masaj üstü mutlu son ilanına 12 yıl hapis

İstanbul’da ahlak polisi ekipleri, sokak ve caddelerde araç camlarına iliştirilen masaj salonu ilanlarına ilişkin şikâyetlerin artması üzerine operasyon düzenledi. Başlatılan soruşturmada savcılık ,’masaj+mutlu son’ ilanlarıyla müşteri toplayan masaj salonu sahibi hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenledi. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava dosyasında ve iddianamede masaj salonu görünümü altında ‘Mutlu son’ parolasıyla yaptırılan fuhuş şöyle anlatıldı:

Masaj salonu ilanlarından yola çıkarak Şişli’de Onur K.’nın işlettiği salonu aradı. Telefona bakan Reyhan K. masajın 200 TL olduğunu masaj yapan kadına bahşiş verilmesi durumunda mutlu sonla ayrılacağını söyledi.

Sivil polisler, müşteri gibi gittikleri salonda Burcu Y. ve Didem A. ile toplam 400 TL’ye anlaştı. Önceden seri numaraları alınmış paraları alan iki kadın polislerle ayrı odalara girdi.

Masajın ardından polis kimliklerini açıklayarak salondakileri gözaltına aldı. İşletmeci Onur K. ifadesinde iddiaları reddederken ifadelerine başvurulan Burcu Y., Didem A., ve Reyhan K. masözlük belgelerinin olduğunu, müşterilerden aldıkları 200 TL’nin 100 TL’sini işyeri kasasına, cinsel ilişki kurmak isteyenlerden aldıkları 100 TL’yi de kendilerine ayırdıklarını söyledi.

Soruşturmayı tamamlayan savcılık kadınlar hakkında takipsizlik kararı verdi.

İddianamede kadınlar mağdur sıfatıyla yer alırken işletme sahibi Onur K.’nın,”Bir kimseyi fuhuşa teşvik etmek, veya aracılık ederek yer temin etmek” suçundan 6 yıldan 12 yıla kadar hapis ve 9 bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılması istendi. Kaynak: Habertürk