Abone Ol

Marmarisli Cansun ve Zeliha Özbaş çifti altın madalya kazandı

Milli vücut geliştirme sporcuları Cansun ve Zeliha Özbaş çifti, İtalya'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nın çiftler kategorisinde birinci olarak ülkeye altın madalya kazandırdı.

Marmarisli Cansun ve Zeliha Özbaş çifti altın madalya kazandı

İtalya'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nın çiftler kategorisinde birinci olarak ülkeye dönen milli vücut geliştirme sporcuları Cansun ve Zeliha Özbaş çifti, ülkeyi gururlandırdı. 400 sporcu arasından altın madalyayı kazanmayı başaran çift, çok mutlu olduklarını söyledi. 17 yıl önce başladıkları bu spor sayesinde tanıştıklarını belirten Özbaş çifti, bugüne kadar olan birlikteliklerini çift olarak altın madalyayla kutladıklarını ifade etti.

Marmarisli Cansun ve Zeliha Özbaş çifti altın madalya kazandı - Resim: 1

Yarışma hakkında bilgi veren Cansun Özbaş, "İtalya'da düzenlenen yarışmaya 13 ülkeden 400 sporcu katıldı. Biz ülkemizi temsilen çiftler kategorisinde yarıştık. Türkiye tarihinde bir ilki de tattık. Daha önce ülkemizden çiftler kategorisinde evli çift olarak katılıp, ödüle layık görülen sporcu yok. Hem ülkemize bir ilki yaşattığımız hem de 17 yıllık birlikteliğimizi bir altın madalya ile taçlandırdığımız için çok mutluyuz" dedi.

Marmarisli Cansun ve Zeliha Özbaş çifti altın madalya kazandı - Resim: 2

Türk bayrağını İtalya'da dalgalandırmanın gururunu taşıdıklarını belirten Zeliha Özbaş ise, "17 yıldır bu sporla ilgileniyoruz. Daha önce hem bireysel hem de çiftler kategorilerinde Türkiye şampiyonlukları ve çeşitli derecelerimiz vardı. Son katıldığımız Dünya Şampiyonası'nda da birincilikle döndük. Türk bayrağını ve İstiklal Marşımızı İtalya'da dalgalandırmanın gururuyla geri geldiğimiz için çok sevinçliyiz. Bundan sonra da yine milli takımla yarışmalara katılmaya devam edeceğiz" dedi.

Marmarisli Cansun ve Zeliha Özbaş çifti altın madalya kazandı - Resim: 3

dha