Abone Ol

Mansur Yavaş'tan İşçi Attı iddialarına Tepki: Attı Diyen şerefsizdir!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyeden siyasi sebeplerle işçi atıldığı söylentilerine tepki gösterdi.

Mansur Yavaş'tan İşçi Attı iddialarına Tepki: Attı Diyen şerefsizdir!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyenin 2021 yılı faaliyet raporunu sunduğu esnada siyasi nedenlerle işten atılmaların yaşandığı iddialarına tepki gösterdi. Yavaş, belediyeden çeşitli sebeplerden ötürü işten ayrılanlara ilişkin verileri de paylaştı.

'KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMIYORUZ'

İddialara yanıt veren Yavaş, “En fazla gürültü koparılan şey. Meydan okuyoruz meydan! Siyaseten 'adam atıldı' diyenlere. İkide bir çıkıp 'siyasi nedenlerle atıldı' diyorsunuz. Atmadan attı diyen şerefsizdir. İşte sonuç burada. Tweet attınız, altına ‘Siyasi nedenlerle atılanlar yazsın’ dediniz. Kaç kişi yazdı Allah aşkına? Kimsenin ekmeği ile oynamıyoruz. Alnının teriyle kazanan tüm personel parasını alıyor. Hayır bir de diğer belediyelerden atılanları gündeme getirin onlar insan değil mi?” dedi.

Mansur Yavaş’ın paylaştığı verilere göre toplam 3 bin 546 kişi ABB’den işten ayrıldı. Vefat sebebiyle ayrılanlar 123, istifa sebebiyle ayrılan bin 412, fesih ile ayrılanlar 174, emeklilik sebebiyle ayrılan bin 146, Disiplin Kurulu Kararı ile ayrılan 308, işin son ermesi ile ayrılanlar 170, askerlik sebebiyle ayrılanlar 59 ve nakil sebebiyle 124 kişi ABB’den ayrıldı.