Abone Ol

Mahfi Eğilmez'den Cem Küçük'e: Ne Yazdığımı Bile Anlamamış, Sözde Gazeteci

İktisatçı Mahfi Eğilmez'in ekonomiyle ilgili yorumuna Cem Küçük yanıt verdi, Eğilmez'in Küçük'e tepkisi sert oldu: "Ne yazdığımı anlamaktan aciz bu sözde gazeteciye yanıt vermeye bile değmez ya neyse" dedi.

Mahfi Eğilmez'den Cem Küçük'e: Ne Yazdığımı Bile Anlamamış, Sözde Gazeteci

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pazartesi günü Kabine toplantısının ardından ekonomide uygulayacaklarını yeni modeli açıkladı.

Erdoğan, “Döviz kuru korumalı TL mevduatı” olarak adlandırdığı modelle ilgili bugün yaptığı açıklamada ise, modelin amacına ulaştığını kaydetti.

EĞİLMEZ’DEN YENİ MODEL DÜZENLEMESİ

Yeni modelle ilgili tartışmalar ise devam ediyor.

İktisatçı Mahfi Eğilmez, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 1970’li yıllarda uygulanan Dövize Çevrilebilir Mevduat benzetmesinin doğru olmadığını kaydetti. Eğilmez, şu ifadeleri kullandı:

“Bu son düzenleme için yapılan Dövize Çevrilebilir Mevduat (DÇM) benzetmesi bence doğru değil. O dönemde konvertibilite olmadığı için DÇM düzenlenmesi getirilmişti. Bugün konvertibilite var. Konvertibilite olan bir ekonomide bütün hesaplar zaten DÇM niteliğindedir.”

CEM KÜÇÜK YANIT VERDİ

Eğilmez’e yanıt iktidara yakın Türkiye Gazetesi’nin yazarı Cem Küçük’ten geldi. Küçük, “Millete 13, 14, 15, 16, 17 liradan dolar aldıran bu sözde ekonomist uygulamayı doğru bulmuyormuş. Yorumsuz.” ifadelerini kullandı.

EĞİLMEZ: NE YAZDIĞIMI ANLAMAKTAN ACİZ BU SÖZDE GAZETECİYE YANIT VERMEYE BİLE DEĞMEZ

Mahfi Eğilmez’in Küçük’e yanıtı ise sert oldu. Eğilmez, “Yalan söylüyor, özür diliyor ama yine yalan söylemeye devam ediyor. Ne yazdığımı anlamaktan aciz bu sözde gazeteciye yanıt vermeye bile değmez ya neyse” dedi.