Abone Ol

Lüks araçta infazın arkasından yasak aşk çıktı!

Kağıthane'deki lüks araç cinayetinin ardından yasak aşk çıktı. Olayın şüphelisi Ercan P. ve öldürülen Gökhan Arıcan'ın eşi gözaltına alındı. Şüpheli Ercan P. cinayeti itiraf etti.

Lüks araçta infazın arkasından yasak aşk çıktı!

Lüks otomobilinin içinde ölü bulundu

Poliste verdiği ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf eden şüpheli çalışan Ercan P. “3 yıldır birlikte çalışıyorduk. Benim ondan habersiz iş yaptığımı söyleyince aramız bozuldu. Olay günü bunu konuşurken silahımı çektim. Elime davranınca silah patladı“ dedi.


Şüpheli ifadesinde ayrıca ölen Gürkan Arıcan’ın eşiyle aralarında duygusal bir yakınlaşma olduğunu iddia ettiği öğrenildi. Öte yandan çelişkili ifadeler üzerine gözaltına alınan eş O.A. ise poliste ifade vermeyerek “Susma” hakkını kullandı.


LÜKS OTOMOBİLİN İÇİNDE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ


Kağıthane, Hamidiye mahallesi, Selçuklu caddesi, Arıcılar Camii istikametinde dün gece saat 20.15 sıralarında meydana gelen olayda 06 BG 3143 plakalı lüks otomobilin park halinde durduğu ihbarı üzerine olay yerine giden polis ekipleri direksiyondaki şahsın tabancayla vurulduğunu tespit etti. Yapılan incelemede Gürkan Arıcan’a ait olduğu belirlenen cesedin başından tabancayla vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Bu gelişme üzerine alarma geçen polis olayla ilgili soruşturma başlattı.


BELEDİYE BAŞKANININ MAKAM ŞOFÖRÜNÜN İFADESİ ALINDI

Cinayet Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturmada polis Gürkan Arıcan’ın bir oto elektrik şirketinin sahibi olduğunu tespit etti. Şüphelinin içinde öldürüldüğü aracın ise çakar, siren ve cam film takılması için bırakılan bir araç olduğu tespit edildi. Polis olayla ilgili yaptığı tahkikatta önce otomobili Gürkan Arıcan’ın dükkanına bırakan kişiyi buldu.

Asayiş Şube Müdürlüğüne çağırılan Ataşehir Belediyesinde şoför olarak çalıştığını söyleyen Ali T.’nin ifadesinde “2009 yılından bu yana Ataşehir belediyesinde çalışıyorum. Belediyenin çeşitli bölümlerinde her türlü aracı kullandım. Daha sonra önce başkan yardımcısının makam şoförü oldum. Bir yıldır da Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin makam şoförlüğünü yapıyorum. Hafta sonları da bazen de Gamze Akkuş İlgezdi’nin İstanbul’da şoförlüğünü yapıyorum. 25 Aralık 2015 tarihinde belediyeden beni telefonla arayan bir yetkili Gamze hanımın Ankara’da kullanması için bir otomobil geldiğini, ancak araca siren, çakar lamba ve film cam yapılması gerektiğini söyledi. Ben de belediyenin anlaşmalı olduğu Gürkan Arıcan’ın şirketini aradım ve aracı oraya bıraktım. İşin acele olduğunu söyledim.” dediği öğrenildi.


ŞÜPHELİ "KAZA OLDU" DEYİP ÇAĞIRILDIĞI KARAKOLDA GÖZALTINA ALINDI

Bu gelişme üzerine işyerinde bulunan güvenlik kamera görüntülerini inceleyen dedektifler Gürkan Arıcan ile yanında çalışan Ercan P.’nin saat 20.00 civarlarında işyerinden ayrıldıklarını tespit etti. Bunun üzerine telefonla aranan Ercan P. "Bir kaza oldu, hemen gel" denilerek Karakola çağrıldı. Karakola gelen Ercan P. Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından olayın şüphelisi olarak gözaltına alındı. Öte yandan şüpheli Ercan P’nin olaydan hemen sonra mesajlaştığı Gürkan Arıcan’ın eşi O.A.’da çelişkili ifadeler vermesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.


CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Polis tarafından sorgulanan şüpheli Ercan P. kısa süre içinde işlediği cinayeti itiraf ettiği öğrenildi. Ercan P.’nin ifadesinde “Onunla 3 yıldır birlikte çalışıyorduk. Son günlerde ondan habersiz işler yaptığımı ve para kaçırdığımı söylemeye başladım. Bu nedenle zaman zaman tartışıyorduk. Olay günü işimizi bitirdikten sonra birlikte dükkandan çıktık. O evine gidiyordu, ben de Göktürk’te dini bir toplantıya gitmeyi planlıyordum. Yolda farlarımı yakıp söndürerek onun durmasını sağladım. Aracımdan inip onun kullandığı otomobile bindim. Biraz konuşmak istediğimi söyledim. Eski konular yüzünden yine tartıştık. Bana bağırıp hakaret etmeye başlayınca onu korkutmak için silahımı çektim. Bu sırada silahı görünce elime davrandı. Mücadele sırasında silah patladı. Başından vuruldu. Korkarak oradan kaçtım.” dediği öğrenildi.


CİNAYETTEN SONRA DİNİ TOPLANTIYA GİTMİŞ

Otomobile bindikten sonra Göktürk bölgesinde dini bir toplantıya katıldığını anlatan Ercan P. “Toplantıdan sonra vaaz veren hocayı Okmeydanı’na bıraktım. Evime doğru giderken polis beni arayarak bir kaza olduğunu Sadabat polis merkezi karakoluna gelmemi istedi. Ben de gittim. Orada gözaltına alındım.” dediği öğrenildi.


ÖLDÜRDÜĞÜ KİŞİNİN EŞİYLE DUYGUSAL YAKINLAŞMA OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Şüpheli Ercan P.’nin ayrıca polisteki ifadesinde ayrıca Gürkan Arıcan’ın eşiyle aralarında 6 aydır devam eden duygusal yakınlaşma olduğunu söylediği belirtildi. Onunla mesajlaştıklarını iki kez de çay bahçesine gittiklerini anlatan Ercan P.’nin ancak cinayet olayının bununla bir ilgisinin bulunmadığını iddia ettiği öğrenildi.

EŞ POLİSTEKİ "SUSMA" HAKKINI KULLANDI


Öte yandan gözaltına alınan eş O.A. ise poliste ifade vermeyerek “susma” hakkını kullandı. Ancak yapılan çalışmalarda polis O.A.’nın cep telefonunda şüpheli Ercan P.’nin numarasının “Zeliş” kod adıyla kayıtlı olduğunu tespit etti.

Şüpheliler polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiler.
ÖLDÜRÜLEN KİŞİNİN CENAZESİ ADLİ TIP KURUMU'NDAN ALINDI

Kağıthane'de lüks aracın içinde silahla ensesinden vurulan Gökhan Arıcan'ın (35) cenazesi yakınları tarafından alındı. Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na sabah erken saatlerde gelen Arıcan'ın yakınları, otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından cenazeyi teslim aldı. Arıcan'ın cenazesi daha sonra Bağcılar Cemevi'ne götürüldü. Arıcan'ın yarın Cemevi'nde düzenlenen törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.