Abone Ol

Kulis: İmamoğlu Kılıçdaroğlu'nu kurultaya zorlamak için harekete geçti

tv100'ün ilgiyle izlenen Eşit Ağırlık programında tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, seçim sonuçlarının ardından Ekrem İmamoğlu'nun CHP'de olağanüstü kurultay yoklaması yaptığı kulis bilgisini paylaştı. Gürel, "Kılıçdaroğlu’na yakın kurmaylar İmamoğlu’nun bu girişimlerinden haberdar olduklarını, aceleci bir girişim olduğunu ve bu girişimin muhalefet bloğuna zarar vereceği endişesindeler" dedi.

Kulis: İmamoğlu Kılıçdaroğlu'nu kurultaya zorlamak için harekete geçti

Gazeteci Yazar Kenan Alpay , Hukukçu Mete Han Özkan, Posta Gazetesi Yazarı Murat Çelik , Habertürk Yazarı Nagehan Alçı , tv100 Ankara Temsilci Deniz Gürel; Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık'ın konuğu oldu. 28 Mayıs'ta gerçekleşen cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu programda masaya yatırıldı. 

"İMAMOĞLU OLAĞANÜSTÜ KURULTAY İÇİN YOKLAMA YAPTI"

Gürel "CHP’nin MYK toplantısında Kılıçdaroğlu’yla görüşen kurmaylar, istifa edilip edilmeyeceği üzerine uzun bir konuşma yaptılar. Üyelerin bazıları istifa edilmesi yönünde görüş bildirse de başta Selin Sayek Böke, Gamze İlgezdi, Ahmet Akın gibi kurmayların karşı çıkması ve mücadelenin devamı önümüzdeki yerel seçimler gerekçe gösterilerek böyle bir ihtiyacın olmadığı ifade edildi. Bu cephede Kılıçdaroğlu'nun en büyük rakibi, veliahtı olan İmamoğlu'na gözler döndü. İmamoğlu, dün akşam 21.30-22.00 sularında CHP Genel Merkezi'nden ayrılıp İstanbul'a yola çıkıyor. Florya'daki belediye tesislerinde hem bazı delegelerle yüz yüze, bazı delegelerle telefonla görüşerek olağanüstü kurultay için zemin yokluyor." dedi.

Kurultaya ilişkin Gürel "CHP’nin kurultayı seçim sonrasına bırakıldı ve Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından bu kurultayı yerel seçimlerin sonrasına bırakma izlenimi alıyoruz. İmamoğlu, bu süreçte değişim mesajını güçlü bir şekilde verdi. Kılıçdaroğlu’na yakın kurmaylar İmamoğlu’nun bu girişimlerinden haberdar olduklarını, aceleci bir girişim olduğunu ve bu girişimin muhalefet bloğuna zarar vereceği endişesindeler. CHP’de bilek güreşi başlamış durumda." ifadelerini kullandı.