Abone Ol

Kulis: CHP'li 12 Milletvekili Muharrem İnce'nin partisine geçiyor

Medyafaresi.com kulis haber- Parti çalışmalarıyla gündeme gelen Muharrem İnce’ye CHP’den milletvekili bazında desteklerden söz ediliyor. Yeni bir parti kurulması halinde CHP’den 11-12 milletvekilinin Muharrem İnce saflarına katılabileceği konuşuluyor.

Kulis: CHP'li 12 Milletvekili İnce'nin partisine geçiyor

Kulislerde, İnce’nin çok uzatmadan partisinden istifa edebileceği de konuşuluyor.

Hülya Karabağlı / Medyafaresi.com 

CHP’nin 2018 yılı Cumhurbaşkanı adayı, eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin yeni bir siyasi partiye ilişkin çıkışları CHP kanadında da yankılanıyor. CHP içinden İnce’ye ‘sakin ol’ tavsiyesinde bulunanların yanı sıra yol arkadaşlarına işaret ediliyor.

Yeni bir parti konusunda vereceği kesin bir kararla birlikte CHP’de 11-12 milletvekilinin İnce’ye destek vereceği de ifade ediliyor. Kulislerde, İnce’nin çok uzatmadan istifa edebileceğinden de söz ediliyor.

CHP yönetiminin ise, bu gelişmeleri sakin bir şekilde izleyeceği ifade ediliyor. Kulislerde, 8 Ağustos’ta yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısında İnce olayının özel olarak ele alınmayacağı ancak üyeler tarafından gündeme getirilebileceği de ifade ediliyor.

Kulislerde, İnce’nin partileşmesinin sadece CHP oylarını değil, AKP, Gelecek Partisi ile DEVA Partisi’ne de etkileyebileceği belirtiliyor.

Ancak, CHP kanadında İnce’nin partiyi bölecek kadar bir oy almasının mümkün olmadığı ancak böyle bir algı oluşturulmak istendiği de belirtiliyor.

medyafaresi.com