MedyaFaresi MedyaFaresi

Koronavirüs Playboy dergisini de vurdu

Playboy dergisi, koronavirüs nedeniyle taşanan tedarik sorunları nedeniyle derginin bundan böyle dijital olarak yayınlanacağını açıkladı.

Eklenme: 19 Mart 2020 11:22 - Güncelleme: 19 Mart 2020 11:25

Erotik yayınlarıyla dünyanın en çok bilinen dergileri arasında bulunan Playboy, koronavirüs kaynaklı oluşan problemler nedeniyle ABD baskısını sona erdirdiğini duyurdu. 

Playboy Enterprises CEO'su Ben Kohn tarafından duyurulan gelişmeye göre, derginin dijital ortamda yayınlanması konusunun bir süre şirket içinde tartışıldığını, ancak dünya çapında patlayan koronavirüs salgınının bu kadarı hızlandırdığını belirtti ve şunları söyledi:

"Koronavirüs pandemisinin içerik üretimi üzerinde yol açtığı aksama ve tedarik zincirinde yaşanan problemler daha açık ve net hale geldikçe, şirket içerisinde yaptığımız tartışmayı hızlandırmak zorunda kaldık: ABD baskımızı, tüketicilerin isteklerine daha uygun bir şekilde nasıl dönüştüreceğimiz sorusu. The Playboy Interview, 20Q, the Playboy Advisorve Playmate pictorials da dahil olmak üzere, tüm içeriğimiz için dijital bir yayın programına geçeceğiz."