Abone Ol

Korkusuz Yazarı Takan: 128 Milyar Dolar'dan Daha Büyük Skandallar Görürseniz Şaşırmayın

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan'ın “Benim gibi bir insanı açığa kim alacak, bir görelim bakalım” sözlerini değerlendirdiği yazısında, "Pekii, saray klikleri arasında devam eden hararetli kapışma kamuoyuna nasıl yansıyacak?" sorusuna yanıt verdi.

Takan: 128 Milyar Dolar'dan Daha Büyük Skandallar Görürseniz Şaşırmayın

Takan, yazısında kulislerden edindiği şu bilgilere yer verdi:

"AKP bürokrasisinden, muhalefet partilerine yoğun bir bilgi ve belge akışı başladı. Dudak uçuklatacak bilgiler!.. Tabii ki, muhalefet, kendilerine ulaştırılan bilgilerin üzerine sazan gibi atlamıyor… Derinlemesine araştırmalar yapılıyor… Yakında, “128 milyar dolar nerede?” den daha büyük skandalların ortaya saçıldığını görürseniz şaşırmayın derim!.. Muhalefet cephesinden gelecek, soru ve araştırma önergelerini de dikkatle takip etmenizi öneririm… Sedat Peker videolarının pabucu dama atılabilir!.."

Takan ayrıca yazısında Mustafa Çalışkan'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damat Berat Albayrak’ın bürokrasi içinde en önemli kalelerinden biri olduğunu kaydetti. Takan, "Mustafa Çalışkan’ın Süleyman Soylu’ya meydan okuyan açıklamasından anlaşılacağı üzere, bürokrasi içinde derinden giden kapışmalar artık gün yüzüne çıktı" diye yazdı.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.