Abone Ol

Komedyen Atalay Demirci'ye FETÖ'den Verilen Hapis Cezası Onandı

Fetullahçı Terör Örgütü'ne üye olmak suçuyla yargılanan Atalay Demirci'ye Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 5 yıl hapis cezası verildi.

Komedyen Atalay Demirci'ye FETÖ'den Verilen Hapis Cezası Onandı

Komedyen Atalay Demirci'nin FETÖ/PDY'ye ilişkin davaca 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 22. Ceza Dairesi tarafından onandı.

Sabah'tan Dilhan Dumanoğlu'nun haberine göre; Fetullahçı Terör Örgütü'ne üye olmak suçuyla yargılanan Atalay Demirci'ye Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 5 yıl hapis cezası verildi.

Hakkında gerekçeli karar hazırlanan Demirci'nin 1995'te Bayındırlık ve İskan Bakanlığına memur olarak atandıktan bir yıl sonra istifa ederek sahne hayatına atıldığı kaydedildi.

Demirci'nin örgüt imamlarından "Vefa" kod adlı Muhammet Yusuf Kulaksız ile 2005'te Pensilvanya'da örgüt elebaşı Fetullah Gülen'i ziyaret etiği ve onun için gösteri yaptığı anlatıldı.

Daha sonra bir televizyon kanalının düzenlediği yetenek yarışmasına katılarak birinci olan Demirci'nin FETÖ'ye ait Dünya Radyo'da program yapmaya başladığı, örgütün düzenlendiği etkinliklerde sahne aldığı ifade edildi.