Abone Ol

Kısıklı'daki demokrasi nöbetine sanat ve spor camiasından destek

KISIKLI'da binlerce kişi Türk bayraklarıyla darbe girişimini protesto ederek bugün de 'Demokrasi Nöbetine' devam etti.

Acun ve Arda Turan demokrasi nöbetinde

Kısıklı'daki nöbete spor ve sanat camiasından da büyük destek geldi. Televizyoncu Acun Ilıcalı, Milli futbolcu Arda Turan, futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, popçular Hadise ile Fettahcan, oyuncular Murat Yıldırım ile Hakan Ural ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ da Kısıklı'da halka seslendi.

"ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ"
Acun Ilıcalı, "Bugün burada bulunmaktan çok gururluyum. hayatımız boyunca kahramanlık öyküleri dinledik, okuduk. Ama bunları bu kadar net yaşayacağımız aklıma gelmezdi. Bu kahraman mücadelede şehit olan tüm şehitlere Allahtan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Dik duruşuyla hepimize örnek olan ve liderliğini gösteren Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bugün bunu hepimiz çok iyi anladık ve iliklerimize kadar hissettik. Şehitler ölmez vatan bölünmez" diye konuştu.

"CUMHURBAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM BİZLERİ KORUDUĞU VE SEVDİĞİ İÇİN"
Pop yıldızı Hadise de konuşmasında "Burada aranızda olmaktan çok gurur duyuyorum. Kendisini vatanımız için feda eden bütün şehitlerimize Allahtan rahmet ve yakınlarına hepimize sabır diliyorum. Çok zor bir dönem geçiriyoruz ama biz çok güçlü bir toplumun evlatlarıyız. Bunu da atlatacağız eminim. Hepinizi çok seviyorum ve Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum bizleri koruduğu ve sevdiği için" ifadelerini kullandı.

"BU AMELİYATIN SONUCUNDA TÜRKİYE'NİN DAMAR YOLLARI AÇILDI"
Oyuncu Murat Yıldırım, "Öncelikle Cumhurbaşkanımıza ve bütün milletimize geçmiş olsun diliyorum. Bizim inancımızda her şerden bir hayır çıkar. Türkiye'nin kalbine giden damarlar tıkanmıştı bu vatan hainleri teröristler tarafından. Bu ameliyatın sonucunda Türkiye'nin damar yolları açıldı. Hiç kimse boynunu eğmesin. Şehitlere de burada Allahtan rahmet diliyorum. Cuma gecesi Türkiye bu ameliyattan kurtuldu. Bir daha da böyle birşeyi Allah kimseye yaşatmasın" dedi.

"MİLLETİMLE HALKIMLA CUMHURBAŞKANIMLA GURUR DUYUYORUM"
Popçu Fettahcan ise, "Çok şey söylenebilir aslında ama söylenecek pek bir şey bırakmadınız. Halkımız kimseye söylenecek bir şey bırakmadı. O yüzden hepinize çok teşekkür diyorum. Allah razı olsun. Toprağınıza bayrağınıza memleketinize sahip çıktığınız için. Allah tekrarını yaşatmasın. Çok güzel günler görelim. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Onlar bu bayrak için hayatlarını feda etti. Yaralı olanlara şifa diliyorum" diye konuştu. Oyuncu Hakan Ural, "Böyle bir milletin bireyi olmaktan onur duyuyorum. Milletimle halkımla Cumhurbaşkanımla gurur duyuyorum" dedi.

"SİZ LİDERİNİZE YAKIŞIR ŞEKİLDE DAVRANDINIZ"
Milli futbolcu Arda Turan da, "Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Biz ne kadar yüce bir milletiz. Siz hepimizin kahramanısınız. Gerçek kahraman sizlersiniz. Bu ülkenin demokrasisine sahip çıktınız mücadele ettiniz. Amcam orada 10 yaşındaki kardeşim orada, kundaktaki çocuk orada. Benim milletime yakışan budur. Siz liderinize yakışır şekilde davrandınız. Biz müslümanız ayıbı örteceğiz gece gibi olacağız, birlik olacağız beraber olacağız. Bu demokrasiyi Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber yaşatacağız. Sizlere ve Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Bu bayrağı rahatça dalgalandırabildiğim için.

"BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜNÜN ADININ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ OLARAK DEĞİŞİP TARİHE GEÇMESİNİ RİCA EDİYORUM"

Rıdvan Dilmen de 1980 yılında darbeyi gördüğünü belirterek, "Allahım demi bir daha inşallah darbeler olmaz. Çok şükürler olsun ki büyük liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde özellikle vatandaşlarımızın katkısıyla önlendi. Allah çocuklarımıza torunlarımıza göstermesin. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Gazilerimize de sağlıklar diliyorum. Benim Sayın Cumhurbaşkanımızdan bir ricam olacak. Boğaziçi Köprüsünün adının Şehitler Köprüsü olarak değişip tarihe geçmesini rica ediyorum" dedi. Göksel Gümüşdağ da konuşmasının ardından Hadise'den istiklal Marşı'nı okumasını istedi. Sahnede hep birlikte İstiklal Marşı okundu.


Kısıklı'daki demokrasi nöbetine sanat ve spor camiasından destek - Resim: 1
Kısıklı'daki demokrasi nöbetine sanat ve spor camiasından destek - Resim: 2
Kısıklı'daki demokrasi nöbetine sanat ve spor camiasından destek - Resim: 3
Kısıklı'daki demokrasi nöbetine sanat ve spor camiasından destek - Resim: 4
Kısıklı'daki demokrasi nöbetine sanat ve spor camiasından destek - Resim: 5
Kısıklı'daki demokrasi nöbetine sanat ve spor camiasından destek - Resim: 6