Abone Ol

Kılıçdaroğlu'nun Elektriğinin Kesildiği Anlar Kameralara Yansıdı

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektriği bugün ekipler tarafından kesildi. O anlar kameralara yansıdı.

Kılıçdaroğlu'nun Elektriğinin Kesildiği Anlar Kameralara Yansıdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz şubat ayında art arda gelen elektrik zamlarını protesto etmek amacıyla faturalarını ödemeyeceğini açıklamıştı. CHP lideri, "Erdoğan 31 Aralık'ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim" ifadelerini kullanmıştı.

"EYLEMİM SİVİL İTAATSİZLİK ÇAĞRISI DEĞİLDİR"

Kılıçdaroğlu bugünse sosyal medya hesabından bir video paylaşarak evinin elektriğinin kesildiğini açıkladı. Kılıçdaroğlu açıklamasında "Eşimden az önce haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir" dedi.

TOPLAM BORÇ 1.030 LİRA

Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun evinin elektriğinin kesilmesinin ardından toplam borcun ne kadar olduğu merak edildi. CHP liderinin üç aylık birikmiş elektrik borcunun 1.030 TL olduğu öğrenildi.

ELEKTRİĞİN KESİLDİĞİ ANLAR KAMERAYA YANSIDI

CHP'nin resmi sosyal medya hesabından, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun evinin elektriğinin ekipler tarafından kesildiği anların videosu paylaşıldı. Paylaşımda "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Sayın Selvi Kılıçdaroğlu'nun ev elektriği, yetkililer tarafından kesildi" denildi. Paylaşılan tutanağa göre elektrikler bugün saat 11.21'de kesildi.

Paylaşımda "Borç Nedeniyle Kesme ve Mühürleme Tutanağı" da yer aldı. Selvi Kılıçdaroğlu'nun adının yazıldığı tutanakta şu bilgiler yer alıyor; "Sayın müşterimiz elektrik tüketim borcunuzu zamanında ödemediğiniz için Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği'nin ilgili hükümleri doğrultusunda enerjiniz kesilerek kesme noktası mühür altına alınmıştır. Vadesi geçmiş tüm borcunuzu ödemeniz halinde elektriğiniz şirketimizce açılacaktır. Bu işlemden dolayı oluşan kesme açma bedeli 28. 67 TL (KDV dahil) bundan sonraki ilk faturanıza yansıtılacaktır. Şirketimiz bilgisi dışında kesilen elektriğin açılması veya açtırılması 'Kaçak Elektrik Kullanma' kapsamında değerlendirilecektir. Borç tutarı güncel borcunuzun tamamını içermeyebilir. Enerjinizin açılması için borçların tamamının ödenmesi gerekmektedir."