MedyaFaresi MedyaFaresi

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Yanıt: Tüccar Oldun ama Devlet Adamı Olmak İstemiyorsun

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünyaya seslendiği mesajına ilişkin konuşmuştu. Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yanıt gecikmedi.

Eklenme: 21 Temmuz 2021 21:14 - Güncelleme: 21 Temmuz 2021 21:22

Erdoğan, ”Kuva-yi Milliye geleneğinden geliyorum’ diyor ama bir defa Kuva-yi Milliye ruhundan haberi yok. Misak-ı Milli nedir? Neyi kapsıyor? Bunu bir öğrenmesi lazım. O ‘göndereceğim’ diyor. Biz bu ülkede iktidarda olduğumuz sürece, bize sığınan Allah’ın kullarını biz katillerin kucağına atmayız. Bu kadar açık söylüyorum” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN YANIT
 

Erdoğan’a yanıt Kılıçdaroğlu’ndan geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, ”Bizi parasıyla satın alabileceğini düşünen AB ile çetin müzakere edeceğiz dedim; Erdoğan sinirlenmiş, Misak-ı Milli’yi öğrensin demiş. Euro’lara insanımızın mahallelerini sattın sen, Misak-ı Milli kim sen kim? Tüccar oldun ama devlet adamı olmak istemiyorsun bir türlü” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu ayrıca ”İnsan haklarına çok önem verdiğini iddia eden AB’ye yaptığım çağrı, yükü beraber yüklenmek üzerinedir. Bu süreci tamamladığımızda, emin olun vatandaşımız kadar Suriyeli misafirlerimiz de mutlu olacaktır. Çözüm var ey halkım, sadece Euro’lara teslim olmayacak yöneticiler eksik” diye yazdı.

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımları şöyle: