MedyaFaresi MedyaFaresi

Kılıçdaroğlu talimat verdi: CHP’li Yavuzyılmaz’dan Sayıştay raporları girişimi

Medyafaresi.com Özel Haber - CHP Zonguldak Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Deniz Yavuzyılmaz makamında ziyaret ettiği TBMM Başkanı Mustafa Şentop’dan Sayıştay’ın yargı raporlarının Meclis’e gönderilmesini istedi.

Eklenme: 26 Haziran 2020 16:21 - Güncelleme: 26 Haziran 2020 16:25

Yavuzyılmaz, Filyos Projesi kapsamında bölgeye katiyetle yeni bir termik santral kurulmaması konusunu da gündeme getirdi.

Medyafaresi.com - Ankara Özel Haber

CHP Zonguldak Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Deniz Yavuzyılmaz makamında ziyaret ettiği TBMM Başkanı Mustafa Şentop’dan Sayıştay’ın yargı raporlarının Meclis’e gönderilmesini istedi.

Yavuzyılmaz, Filyos Projesi kapsamında bölgeye katiyetle yeni bir termik santral kurulmaması konusunu da gündeme getirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla gerçekleştirilen görüşmede, Sayıştay Başkanlığının hazırladığı yargı raporlarının TBMM’ye gönderilmesi konusu üzerinde durulurken, CHP’li Milletvekili ayrıca Zonguldak’la ilişkili birçok konuyu Meclis Başkanına iletti.

TBMM Başkanı Şentop’un makamında gerçekleşen görüşmeyle ilgili CHP’li Yavuzyılmaz açıklamaları şöyle:

Dün itibariyle, TBMM Başkanlığınca Sayıştay'ın yargı raporlarının TBMM'ye gönderilmesi için, Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı doğrultusunda, TBMM Başkanı Sn. Mustafa Şentop‘la makamında yaptığım görüşmede;

Sayıştay'ın yargı raporlarının TBMM'ye gönderilmesi konusunu,

Filyos Projesi kapsamında bölgeye katiyetle yeni bir termik santral kurulmaması konusunu,

Çaycuma'daki Kadıoğlu Mozaikleri’nin ve TİOS Antik kentinin kapsamlı olarak gün yüzüne çıkarılması ve turizme hızla kazandırılması için yüksek miktarda ödenek gönderilmesi konusunda görüşmelerde bulundum. Takipçisi olmayı sürdüreceğim.