Abone Ol

Kılıçdaroğlu Seçim Kampanyasında 81 ili Ziyaret Edecek

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, seçim takviminin belirlenmesinin ardından beş genel başkanın katılımıyla yol haritasını açıklayacağı ve seçim kampanyasını başlatacağı belirtildi.

Kılıçdaroğlu Seçim Kampanyasında 81 ili Ziyaret Edecek

İlk gezisini yarın deprem bölgesine yapacak olan Kılıçdaroğlu'nun kampanya döneminde 81 ile gideceği kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre, cumhurbaşkanı adayının Kılıçdaroğlu olarak açıklamasının ardından CHP, seçim kampanyasının hazırlıklarına hız verdi.

Hareketli müzikler tercih edilmeyecek

Genel başkan yardımcılarından oluşan bir kampanya komisyonu kuran CHP'de, ilk olarak partinin seçim otobüsleri ve ses sistemleri bakımdan geçirildi, ayrıca araç giydirmeleri de yapılmaya başlandı. Partide, seçim sloganlarının belirlenmesinin ardından broşür ve afişler bastırılacak.

6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle kampanya döneminde hareketli müzikler tercih edilmeyecek.

81 ili ziyaret edecek
Kılıçdaroğlu'nun, yoğun bir kampanya dönemi geçirmesi ve bu kapsamda ilk gezisini yarın Kahramanmaraş başta olmak üzere deprem bölgesine yapması bekleniyor. Geziye, Millet İttifakı'nı oluşturan bazı partilerin genel başkanlarının da katılması öngörülüyor.

Kılıçdaroğlu, seçim takviminin açıklanmasının ardından 81 ilin tamamını ziyaret etmeyi planlıyor. Seçim bölgesine göre, gezilere Millet İttifakı'nı oluşturan partilerin genel başkanları da katılacak.

Yol haritasını açıklayacak
Kılıçdaroğlu, deprem bölgesini ziyaretlerinin ardından yol haritasının açıklanacağı tanıtım toplantısı yapacak.

Bu kapsamda Ankara Spor Salonu için görüşmelere başlanırken, toplantı için 12 Mart ve 19 Mart tarihleri öne çıkıyor.

Beş partinin genel başkanları ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katılacağı toplantıda, seçimin kazanılması durumunda yapılacak icraatlar açıklanacak.

Kılıçdaroğlu'nun, seçim gezilerinin dışında HDP'nin yanı sıra parlamentoda yer almayan partilerin genel başkanları ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret ederek, destek isteyeceği belirtildi. (AA)