MedyaFaresi MedyaFaresi

Kılıçdaroğlu 2. Ekmeleddin turuna çıkıyor işte ilk adresler!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 Cumhurbaşkanı Seçimi için aday bulma turlarına başlıyor. Kılıçdaroğlu'nun ilk adresi Saadet Partisi ikinci adres ise Meral Akşener!

Eklenme: 10 Mayıs 2017 12:08 - Güncelleme: 10 Mayıs 2017 12:11

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, partisindeki kavgayı kızıştıracak yeni bir açıklamayla gündemde.

Meclis'teki makamında gazetecilere konuşan Kılıçdaroğlu, "2019 için diğer partilerle konuşacağız. Yüzde 49 sadece bizim gibi aday belirleme sürecine girersek yanlış olur" dedi.

CHP Lideri bu açıklamasıyla Ekmeleddin İhsanoğlu benzeri bir modelle 2019'a hazırlanacağını da belli etti.

"İKİNCİ EKMELEDDİN VAKASI İSTEMİYORUZ"

Görünen o ki partide Kılıçdaroğlu gibi düşünmeyen ve Kılıçdaroğlu'nu zorlu bir mücadeleye itecek isimler var. Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Deniz Baykal'ın "Abdullah Gül yüzde 49'un adayı olabilir" önerisine "İkinci bir Ekmeleddin vakası yaşamak istemiyoruz" yanıtını vermişti.

Deniz Baykal da Abdullah Gül'ün "Baykal'ı ciddiye almadım" demesinin ardından adaylarının CHP'den bir isim olması gerektiğini işaret ederek "Uydurma, yapay siyasetçi değil, tabanla ilişkisi olan biri olmalıdır. Tayinle değil, seçimle olmalı" açıklamasında bulunmuştu.

KILIÇDAROĞLU EKMELEDDİN TURUNA ÇIKIYOR

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aday turları için ilk adresini belirledi. CHP Lideri, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile cuma günü görüşecek.

SIRADA MERAL AKŞENER VAR

Önümüzdeki günlerde de Meral Akşener ve hayır cephesinin diğer güçlü isimleriyle görüşecek.