MedyaFaresi MedyaFaresi

Sahte Mesih Hasan Mezarcı kadına şiddet ve çocuk evliliklerini iptal etti

Hasan Mezarcı, kadın haklarını yasaklayan dini hükümler varsa, bunları iptal ettiğini ilan etti.

Eklenme: 17 Şubat 2020 15:44 - Güncelleme: 17 Şubat 2020 15:51

2000'li yılların başında kendisini “Mesih” ilan eden eski Refah Partisi milletvekili Hasan Mezarcı, sosyal medya hesabından dikkat çeken yeni bir paylaşım yaptı.

Hasan Mezarcı kız çocukları ve kadın haklarına ilişkin attığı mesajda, kız çocuklarının evlendirilmesi ve kadın haklarını tanımayan dini kuralları kaldırdığını ilan etti.

Mezarcı mesajında, “Biiznillah, İbrâhimî dinlerdeki: âkil, bâliğ, reşid olmayan çocuk evliliğini; kızların, onayı olmadan evlendirilmesini; kadının şahitliğinin kabul edilmemesini; mirastan kadının erkekten az pay almasını; kadına şiddeti tecviz eden dînî ahkâmı iptal ediyorum! KULAĞI OLAN İŞİTSİN!” ifadelerini kullandı.

Hasan Mezarcı ayrıca, sosyal medyadan kendisine hakaret edenleri de uyardı. “Mesihe yanlış yapan Allaha yapmış sayılır!” diyen Hasan Mezarcı, “Pislik yapan mahlukatı uyarmadan engellerim!” şeklinde yazdı.

İşte o mesajlar:

Mezarcı son olarak da yine sosyal medya hesabından yapyıtığı bir paylaşımla, Kuran’daki yüz sopa, hadislerdeki recm cezasını ve tesettür mecburiyetini iptal ettiğini açıklamıştı.