Abone Ol

Kemal Sunal'ın filmi gerçek oldu: 5 kişilik aile dolapta yaşıyor

Kemal Sunal'ın "Gülen Adam" filmi gerçek oldu. Şanlıurfa'da kirasını ödeyemediği için ev sahibi tarafından çıkarılan 5 kişilik aile, elbise dolabında yaşamaya başladı.

Kemal Sunal'ın filmi gerçek oldu: 5 kişilik aile dolapta yaşıyor

Şanlıurfa'nın Merkez Haliliye ilçesi Atatürk Mahallesi'nde yaşayan Veysi Hurma, uzun süredir işsiz olduğu için evin birikmiş kiralarını ödeyemeyince ev sahibi tarafından çıkarıldı. Evden çıkarılan aile elbise dolbanında yaşamaya başladı.

Kemal Sunal'ın filmi gerçek oldu: 5 kişilik aile dolapta yaşıyor - Resim: 1
EŞİ VE 3 ÇOCUĞUYLA ELBİSE DOLABINA YERLEŞTİ

Gidecek imkanı olmayan Veysi Hurma, eşi Dilek, çocukları Türkan (5), Mustafa (7) ve Mehmet (12) ile tahtadan elbise dolabında yaşamaya başladı. Dolabın altlarına teker takarak hareket etme imkanı sağlayan Hurma, yetkililerden kendilerine yardımcı olmalarını istiyor. Gazetecilere açıklamada bulunan Hurma, iş bulamadığı için evin kirasını ödeyemediğini ev sahibinin de haklı olarak kendilerini evden çıkarttığını söyledi.

Kemal Sunal'ın filmi gerçek oldu: 5 kişilik aile dolapta yaşıyor - Resim: 2
"ALTINA TEKER TAKTIM, İSTEDİĞİM YERE GÖTÜRÜYORUM"

Tahtadan dolabı onararak ailesiyle içinde yaşamaya çalıştıklarını aktaran Hurma, şunları kaydetti:

Daha önceleri hurdacılık yaparak geçimimi sağlıyordum. İşim kırılınca bu işi bıraktım. Bir süredir de işsizim ve ev kiram ile faturalarımı ödeyemedim. Şimdi tahta dolaptan kendimize sığınacak bir yer yaptım. Altına da teker takarak istediğim yere gitme imkanı bulmak istedim. Yetkililer bana iş verirse bir ev tutarak aileme bakabilirim."
GÜLEN ADAM FİLMİNİ AKILLARA GETİRDİ

Veysi Hurma'nın ailesi için geliştirdiği bu yöntem, Kemal Sunal'ın başrolünde oynadığı "Gülen Adam" filmini akıllara getirdi. Hatırlanacağı üzere söz konusu filmde evi sürekli zabıtalar tarafından yıkılan Kemal Sunal, ahşaptan yaptığı ve altına teker taktığı evini istediği yere taşıyordu.