Abone Ol

Barmen cinayetinde şok gelişme! Katilin baş harfleri...

7 yıl önce öldürülen Love Bar’ın işletmecisi Engin Temel cinayetiyle ilgili dosya tam kapanacakken cezaevinden bir ihbar geldi.

Barmen cinayetinde şok gelişme! Katilin baş harfleri...

Yankesicilikten yatan bir tutuklu, savcıya mektup yazarak cinayetin detaylarını bildiğini söyledi ve olaya karışanların baş harflerini yazdı.

İstanbul Harbiye’de gece hayatının bilinen mekanlarından olan Love Bar’ın işletmecisi Engin Temel, 2008 yılı Aralık ayında Şişli’deki dairesinin önünde, başından ve göğsünden vurularak öldürülmüştü. Aradan geçen yedi yılda cinayetle ilgili fail ya da failler bulunmadığı için dosyayla ilgili ‘daimi arama kararı’ alınmak üzereyken cezaevinden yapılan bir ihbarla dosya yeniden açıldı.

‘Her şeyi biliyorum’

Vatan'ın haberine göre yankesicilik suçundan cezaevinde yatan bir tutuklu savcılığa bir ihbar mektubu gönderdi. Temel cinayetiyle ilgili önemli ipuçları verdiği öğrenilen mektupta tutuklu, ifadesinin alınması halinde olayı detaylı anlatabileceğini belirterek cinayetle bağlantılı kişilerin baş harflerini yazdı. Savcılığın olayla ilgili soruşturmayı derinleştirdiği belirtilirken önümüzdeki günlerde bu kişinin ifadesinin alınması bekleniyor.

5 bin telefon kaydı

Temel’in öldürülmeden önce geçmişe yönelik bir yıllık telefon kayıtları da incelenmişti. Şişli civarındaki telefon sinyalleri, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndan alınan beş binin üzerindeki telefon kaydı tek tek elden geçirilmiş ama bir delile ulaşılamamıştı.

‘Tehdit ediliyordu’

Engin Temel’in yüzde 17 ortaklığı olan Andon Bar’daki hisselerini satması için öldürülene kadar sürekli tehdit edildiği öne sürülmüştü.

Cinayetin nedeni şantaj kaseti mi?

Bazı internet sitelerinde yer alan haberlerde Temel kastedilerek, şu iddialarda bulunulmuştu: “Taksim civarındaki gay barlarından birinin sahibi, barın müdavimi ünlüler ve zengin ailelerin çocuklarını, tanıştırdığı kişilerle garsoniyer olarak tutulan evde alem yapmalarını sağlıyor. Burada ünlülerin uygunsuz görüntülerini gizli kamerayla görüntüleyen bar sahibi, daha sonra bu ünlülere şantaj yaparak para sızdırmaya başlamış.”

‘Eşcinsel teklif’ iddiası vardı

Polis soruşturmayı sürdürürken Engin Temel’in evinin kontratında imzası bulunan borsacı A.G.’yi gözaltına almıştı. A.G’nin birlikte olmak istediğini ancak Temel’in bu teklifi kabul etmediğini öne sürüldü. A.G’nin çok kıskanç olduğu da iddialar arasındaydı. Soruşturma sırasında her üç kişide de Engin Temel’in evinin yedek anahtarlarının bulunduğu ortaya çıkarken A.G. ve iki kişi gözaltına alınmış ifadelerinin ardından ise serbest bırakılmışlardı.

Ünlüler ifade vermişti

CİNAYETLE ilgili aralarında manken Sevda Demirel, oyuncu Zeynep Tokuş, dansöz Didem, şarkıcılar Fatih Ürek ve Arto gibi sanatçıların yanı sıra işadamı, doktor ve modacılar ile Temel’in yakın çevresinden olmak üzere cinayetle ilgili 7 yılda toplam 780 kişinin bilgisine başvuruldu. Soruşturmada, Temel’in cep telefonunun rehberinde yer alan kişiler ve bunlar arasında çok sık görüştüğü isimler tespit edilmeye çalışıldı. Bunlar arasında yer alan Uğurkan Erez ve Cenk Eren gibi isimlerin ifadesi de alındı.

Milliyet