Abone Ol

Katarlı El Cezire'den flaş haber: 4 Hamas yöneticisi özel uçakla Türkiye'ye mi getirildi?

Gazeteci Fatih Altaylı, Libya'da cezaevinde bulunan 4 Hamas yöneticisinin Türkiye'nin girişimleri ile serbest kalarak Türkiye'ye getirildiği iddiasını Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’ne sordu. 

Katarlı El Cezire'den flaş haber: 4 Hamas yöneticisi özel uçakla Türkiye'ye mi getirildi?

Altaylı, bugünkü yazısında El Cezire televizyonuna dayanılarak sosyal medyaya yansıyan haberlerde Libya’da cezaevinde bulunan ve silah kaçakçılığı ve yasa dışı örgüt kurma suçlamalarıyla 20 yıla kadar varan hapis cezaları almış olan 4 Hamas yöneticisinin Türkiye’nin girişimleri ile serbest bırakıldığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ait özel bir uçak ile Türkiye’ye getirildiği iddiasının yayıldığını hatırlattı.

Altaylı, yazısında şunları kaydetti:

"Hatta yabancı bazı Arap hesaplarında 'Batının müttefiki ve İsrail’in dostu Türk liderden ilginç hamle' olarak bu bilgi paylaşılıyor. Bu bilgi eğer doğru ise korkunç bir gelişmedir.

O zaman İsrail istihbarat teşkilatı Şin Bet’in neden 'Türkiye, Katar ve Lübnan’da çok sayıda Hamas militanı var ve onları oralardan operasyonla alacağız' açıklaması yaptığını anlamak mümkün.

Bakalım Dezenformasyonla Mücadele Merkezi bu iddiaya ne yanıt verecek! Ya da verecek mi!" 

ARAP GAZETECİ PAYLAŞTI

Cezayirli gazeteci Mohamed Sifaoui sosyal medya adresinden Türkiye’nin girişimleri ile Libya’da tutuklu bulunan 4 Hamas üyesinin serbest bırakıldığı iddia etti.

Bu gönderiyi alıntılayan Emekli Büyükelçi Ahmet Erozan  Hamas üyelerinin Türkiye’nin gönderdiği özel uçak ile Libya’dan çıkarıldığını söyledi.

Erozan sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

Silah kaçakçılığı suçu ile Libya’da tutuklu bulunan dört HAMAS teröristi (fotoğrafı çeken 4.) Türk makamlarının talebi üzerine serbest bırakılmış ve muhteremler Erdoğan’ın gönderdiği bu uçakla ülkeden ayrılmışlar. Dışişleri Bakanlığımız bir açıklama/yalanlama lütfeder mi acaba..?