MedyaFaresi MedyaFaresi

Karamollaoğlu, Gül ile Ne Görüşecek?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül ile görüşmesinin nedenini açıkladı.

Eklenme: 27 Kasım 2021 08:17 - Güncelleme: 27 Kasım 2021 08:19

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yakın bir zamanda görüşeceğini açıkladıktan sonra Ankara kulisleri hareketlendi. AKP'ye yakın medya, Karamollaoğlu'nun Abdullah Gül hamlesinin arkasında "Gül'ün cumhurbaşkanlığına aday olması konusu"nun olduğunu sık sık dile getirdi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi ise Gül ile yetinmeyerek İmamoğlu ve Yavaş'ın isimlerinin de yeniden denkleme gireceğini, iş cumhurbaşkanı adayını belirlemeye gelince onların ve Kılıçdaroğlu'nun önünü keserek Gül'ün önünü açacaklarını iddia etti. “Muhalefet cephesinde bu tür değerlendirmelerin yapıldığını” belirtti.

"TECRÜBELİ BİR ARKADAŞIMIZ"

Sözcü'den Ruhat Mengi, bu iddiada ne kadar doğruluk payı olduğunu siyasetçilerle görüşmelerini sürdüren Karamollaoğlu'na sordu. Karamollaoğlu, Mengi'ye “Gül cumhurbaşkanlığı yapmış, tecrübesi olan eski bir arkadaşımız, kendisiyle istişare etmeyi faydalı bulduğum için görüşmeye gidiyorum, bir teklif götürmüyorum.” yanıtını verdi.

GÜNDEMDE DEĞİL

Karamollaoğlu, "Bu konu şimdilik gündemde değil, Gazeteciler konu bulamayınca bir şey uydurmak mecburiyetini hissediyorlar. Ben o konuyu görüşmek için gitmiyorum, kendisiyle Türkiye'nin sorunları hakkında bir fikir teatisinde bulunmak için gidiyorum" değerlendirmesini yaptı.