Abone Ol

Kara Sevda, Seul Ödülleri’nde 2 dalda finale kaldı!

Ay Yapım’ın yapımcılığında gerçekleşen Kara Sevda, uluslararası dizi endüstrisinin büyük ilgi gösterdiği Seul Drama Ödülleri’nde 2 dalda finale kaldı!

Kara Sevda, Seul Ödülleri’nde 2 dalda finale kaldı!

Ay Yapım’ın yapımcılığında gerçekleşen Kara Sevda, uluslararası dizi endüstrisinin büyük ilgi gösterdiği Seul Drama Ödülleri’nde 2 dalda finale kaldı! En İyi Dizi kategorisinde ödüle aday olan Kara Sevda’nın başrol oyuncusu Neslihan Atagül de En iyi Kadın Oyuncu kategorisinde dünyaca ünlü starlarla birlikte finalist oldu. Kazananlar 8 Eylül’de Seul’de düzenlenecek törenle açıklanacak.

Bu yıl 10. kez düzenlenen Uluslararası Seul Drama Ödülleri, 2016 yılının finalistlerini açıkladı. 51 ülkeden 265 başvurunun yapıldığı ödül organizasyonunun ön elemelerinde 28 yapım ve 28 kişi finalist olmaya hak kazandı. Ay Yapım’ın Star TV’de ekrana gelen iddialı dizisi Kara Sevda da hem En İyi Dizi hem de En İyi Kadın Oyuncu kategorilerinde; sektörün en prestjili organizasyonlarından biri olarak gösterilen yarışmanın favorileri arasında gösteriliyor.
Ay Yapım yapımcılığında gerçekleşen; Burak Özçivit, Neslihan Atagül, Kaan Urgancıoğlu ve Zerrin Tekindor’un rol aldığı Kara Sevda, En İyi Dizi dalında 7 yapımla yarışıyor. Türkiye’den Kırgın Çiçekler’in de aday olduğu drama kategorisinde Çin’den A Scholar Dream of Woman, Hong Kong’dan Lord of Shangai, Brezilya’dan Moses and the Ten Commandments, Arjantin’den My Lovely Hope, Kolombiya’dan The White Slave ve Güney Kore’den The Roots of Throne dizileriyle yarışıyor.
Amerika’dan Orange is the New Black, İngiltere’den War and Peace gibi iddialı yapımların yer aldığı yarışmanın En İyi Kadın Oyuncu kategorisindeki favori adaylarından biri de Neslihan Atagül. Kara Sevda’nın Nihan’ı olarak izleyicilerin sevgisini kazanan Neslihan Atagül, Türkiye’de Downtown Abbey dizisiyle tanınan Lily James ve Orange is The New Black dizisin başrol oyuncusu Taylor Schilling gibi isimlerle yarışıyor.

Daha önce Türkiye’den Ezel’e Jüri Özel Ödülü, Medcezir’e En iyi Dizi, Kara Para Aşk’taki rolüyle de Engin Akyürek’e En İyi Aktör ödülünün layık görüldüğü Seul Drama Ödülleri bu yıl 8 Eylül’de gerçekleşecek ödül töreniyle sahiplerini bulacak.