Abone Ol

Kanal D'de Bomba İstifa

CNN Türk Genel Müdürü Murat Yancı, Demirören Medya’da yeni göreve getirildi. Yeni görevlendirmenin ardından flaş bir istifa geldi...

Kanal D'de Bomba İstifa

CNN Türk Genel Müdürü olarak görevini sürdüren Murat Yancı, Demirören Medya Grubu TV Grup Başkanlığı görevine getirildi. Kararın ardından dikkat çeken bir istifa geldi. Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı görevinden ayrıldı.

Demirören Medya, yayınladığı açıklama ile Murat Yancı’nın atandığı kararı çalışanlarına duyurdu.

Demirören’in açıklaması şu şekilde:

“Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Yönetim Kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda;

CNN Türk Genel Müdürü olarak görev yapan Sayın Murat Yancı, TV Grup Başkanı olarak atanmıştır.

Bugün itibariyle geçerli olan atamanın tüm grubumuza hayırlı olmasını umar, Sayın Murat Yancı’ya yeni görevinde başarılar dileriz.”

KANAL D’DE ÜST DÜZEY İSTİFA

Kararın ardından Demirören grubunda üst düzey bir istifa geldi. Odatv’nin edindiği bilgilere göre Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı görevinden ayrıldı.

Mayıs 2018’den bu yana genel müdürlük görevini yürüten tecrübeli ismin Murat Yancı’nın Demirören Medya Grubu TV Grup Başkanlığı görevine getirilmesinin ardından istifa etmesi dikkat çekti.

Odatv’nin edindiği bilgilere göre, Murat Saygı bir süredir şirket içi yeniden yapılandırma, görevlendirme, dizi satışları gibi konularda patronaj ile sorunlar yaşıyordu.

Yeniden yapılandırma ve görevlendirmelere sıcak bakmayan Murat Saygı ile patron katı arasındaki sürtüşme istifa ile sonuçlandı.

Murat Yancı’nın Demirören Medya Grup Başkanlığı’na getirilmesinden önce Murat Saygı’nın istifasını verdiği, yeni görevlendirmeye tepki istifası olmadığı öğrenildi.

Odatv.com