MedyaFaresi MedyaFaresi

Kanal D Haber'de deprem! 11 gazeteci istifa etti

Kanal D’de Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar ile Kanal D Haber Daire Başkanı ve ana haber sunucusu Ahmet Hakan’ın ayrılığının ardından ortalık iyice karıştı.

Eklenme: 03 Mayıs 2018 11:39 - Güncelleme: 03 Mayıs 2018 12:06

Medyaradar'da yer alan habere göre, Ramazan Kurnaz ve ekibinin gelmesiyle birlikte Kanal D’de 11 isimle yolların ayrılmasına karar verildi.

Doğan Medya Grubu'nun Demirören Grubu'na devri daha resmileşmeden ve Rekabet Kurumu'nun kararı beklenmeden yönetimin bazı isimleri çıkarmak istemesi üzerine yaşanan gerginlik sonrası, ‘gitmek isteyen varsa bildirsin’ denildi ve 11 isim listeye adını yazdırdı.

Haber yönetmenleri; İshak Çiftçi ve Nuran Öner,

22 yıllık haber müdürü; Ali Ekber Aydın,

Yılların savaş muhabiri; Cem Tekel

Editörler; Gülay Şubatlı ve Ahu Uzel,

Muhabirler; Ziver Sargınalp, Berat Çamyar, Orkun Ün, Ertan Büyükahıska ve Özay Erad’ın pazartesi gününe kadar idari izinli sayılacağı, daha sonra ise yolların ayrılacağı öğrenildi.

Ahmet Hakan’ın İYİ Parti için hazırlanan bir haberden dolayı gönderilmesinin ardından, Kanal D’nin siyasi haberlerinin dilinde de gözle görülür bir değişiklik yaşandı.

Özellikle siyasi haberlerde merkez medya çizgisinden uzaklaşılırken, haber dili daha partizan bir anlayışa döndü.

Toplumsal tepkiden ve reyting kaybından korkan Demirörenler’in ilerleyen dönemde Kurnaz ve ekibi ile birlikte Kanal D Ana Haber’de siyaseti azaltıp yaşam haberlerine daha fazla ağırlık vermesi bekleniyor.

(Medyaradar)