MedyaFaresi MedyaFaresi

Kanada, vatandaşlarına sevişirken maske takmalarını önerdi

Kanada Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Dr. Theresa Tam, yeni partnerleriyle ilk kez cinsel ilişkiye girecek olanlara maske takma ve öpüşmekten kaçınma önerisinde bulundu.

Eklenme: 03 Eylül 2020 12:14 - Güncelleme: 03 Eylül 2020 13:56

Kanada Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Dr. Theresa Tam, Kanadalıların cinsel ilişki esnasında yeni tip koronavirüsü (Covid-19) bulaştırma riskini nasıl en aza indirebileceklerini ele aldığı açıklamasında bir dizi tavsiyede bulundu.

Reuters'ın haberine göre Dr. Tam, açıklamasında "Fiziksel yakınlığı içeren diğer eylemler gibi, enfekte olma ve virüsü yayma riskini en aza indirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler var" ifadelerini kullandı.

Dr. Tam'in tavsiye listesinde cinsel ilişki öncesinde ve sonrasında belirtileri izleme ve yüz temasından kaçınma gibi maddeler yer aldı.

Yetkili, yeni partnerleriyle cinsel birliktelik yaşayacak olanlara ilişki esnasında maske takmayı ve riski en aza indirmek için 'öpüşmeyi es geçmeyi' önerdi.

Dr. Tam ayrıca Kanadalılara seks öncesi alınan alkol miktarını da tavsiyelerine uymayı zorlaştıracağı için düşük tutmaları uyarısında bulundu.