Abone Ol

Kahve içmeye gitti çıplak uyandı: Karadul çetesi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan aşiret lideri S.Y., kendisine “seks kaseti tuzağı” kurulduğunu ve şantaj yapılarak kendisinden 1 milyon TL istendiğini iddia ederek savcılığa başvurdu.

Kahve içmeye gitti çıplak uyandı: Karadul çetesi

Mardin’de aşiret lideri S.Y, Dul Kadınlar Derneği yöneticisi F.B’nin, K.T. isimli kadınla birlikte kendisine tuzak kurularak cinsel içerikli videosunu çektiklerini iddia etti. Kızıltepe savcılığı olaya ilişkin başlattığı soruşturma kapsamında iki kadın hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

S.Y’nin iddiasına göre 2020 yılında “Kızıltepe Dul Kadınlar Ve Yetim Çocuklar Derneği”nin eski yöneticisi olan F.B, kendisini arayarak yardıma muhtaç kadınlar için maddi destek istedi.

İsteği olumlu karşılayan aşiret lideri S.Y’yi daha sonra yardım almak isteyen K.T., isimli kadın aradı.

İddiaya göre aşiret lideri S.Y, “Yiyecek ekmek bile yok bize yardımcı olur musunuz” diyen K.T’nin adresini aldı. Aşiret lideri, yanındaki H.M isimli kişiyle birlikte S.T’nin evine yardım kolisi götürdü.

Yardımdan birkaç gün sonra S.Y’yi yeniden arayan ve “Çocuğum hasta, hastaneye gitmemiz gerekiyor” diyen S.T, yeniden yardım istedi.

KAHVE İÇMEK İÇİN GİRDİ ÇIRILÇIPLAK UYANDI

Aşiret lideri S.Y, avukatı aracılığıyla verdiği şikayet dilekçesinde “seks tuzağı”nı şöyle anlattı:

“Müvekkil S.Y., şüpheli S.T’nin çocuğunu hastaneye götüreceği inancıyla tekrar evine gitmiş ve yine şüpheli tarafından müvekkile kahve içmek için baskı yapılmıştır. Bu ısrarcı ve baskıcı tavır karşısında müvekkil kahve ikramını kabul etmek zorunda kalmıştır. İçtiği kahveden sonra hiçbir şey hatırlamayan müvekkil uyandığında kendisini çırılçıplak bir şekilde ve şüpheli kadını da elinde telefonla görmüştür.”

KASETİN VAR TEHDİDİ

Bu olaydan sonra şikayetçi S.Y, İ.G isimli kişinin kendisini arayarak “Senin elimizde kasetin var. Bize 1 milyon TL ver videonu yayınlamayalım” dediğini iddia etti.

Aşiret liderinin iddiasına göre farklı zamanlarda kendisine “Beni ara rezil olmak istemiyorsan haber ver”, “Sen en sonunda düşeceksin pişman olacaksın”, “Sen öyle saklan o videoyu bu akşam bir akrabana verecekler” şeklinde tehdit içeren telefon mesajları geldiğini söyledi.

Daha sonra şikayetçi S.Y’nin “gizli çekildiği” ifade edilen görüntüleri Kızıltepe’de yaşayan kişilerin olduğu Whatsapp gruplarından ve bazı Twitter hesaplarından paylaşıldı.

Şikayetçi S.Y, kendisine tuzak kuran ve tehdit mesajlarını organize eden kişinin M.S.E olduğunu iddia etti.

Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında şüpheli olarak ifade veren M.S.E ise olaya adının karıştırılarak iftira atıldığını söyledi.

Soruşturmanın sonunda iddianame hazırlandı. İddianamede dernek yöneticisi F.B. ile videoyu çektiği iddia edilen K.T. isimli iki kadın sanık olarak yer aldı.

İddianamede F.B. isimi kadının Kızıltepe Dul Kadınlar ve Yetim Çocuklar Derneği’nin başkanı olduğu, F.B.’nin, şikayetçi S.Y.’yi telefonla arayarak yardıma muhtaç kadınlar olduğunu söylediği ve maddi destek istediği anlatıldı.

ÇIRILÇIPLAK UYANDI

Sonrasında “yardıma muhtaç” denilen K.T’nin şikayetçi S.Y’yi farklı zamanlarda arayarak yardım talebinde bulunduğunun ifade belirtildiği iddianamede, K.T’nin, “Çocuğum hasta, hastaneye gitmemiz gerekiyor” diyerek S.Y’yi evine çağırdığı sonrasında kendisine kahve ikram ettiği kaydedildi.

Şikayet dilekçesine yer verilen iddianamede, S.Y’nin kendisine verilen kahveyi içtiğini, uyandığında kendisini çırılçıplak bir şekilde; F.K. isimli kadını ise elinde telefonla gördüğünü söylediği kaydedildi.

KÖY MUHTARLARININ ORTAK GRUBUNDA PAYLAŞILDI

İddianamede, söz konusu şantaj videosunun çevredeki köy muhtarlarının olduğu ortak WhatsApp grubunda ve Twitter’da şikayetçi S.Y’nin ismiyle paylaşıldığı belirtildi.

RIZASI VARDI

K.T. isimli kadının savcılıktaki ifadesinde şikayetçiyle gönül ilişkisi yaşadığını söylediği kaydedilen iddianamede, K.T’nin S.Y. ile rızası dahilinde cinsel birliktelik yaşadıklarını, bu esnada video çektiğini, şikayetçinin video çekildiğinden haberi olduğunu, hatırlamadığı bir tarihte dernek başkanı F.B’nin bu videoları kendisinden habersiz aldığını söylediği yer aldı.

F.B. isimli kadının da iddianamede yer alan ifadesinde suçlamaları kabul etmediği bilgisi yer aldı.

İddianamede, her iki şüpheli kadının da ifadelerinin suçtan kurtulmaya yönelik olduğu değerlendirildi.

İKİ KADIN HAKKINDA 3 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Her iki şüpheli kadının da fikir ve eylem iş birliği içerisinde hareket ederek kendilerine yarar sağlamak maksadıyla şikayetçi S.Y’yi müstehcen görüntülerini yaymakla tehdit ederek şantaj suçunu işledikleri değerlendirildi.

Savcılık, şüpheliler F.B. ile K.T’nin, “şantaj” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.