Abone Ol

Kahramanmaraşlı babanın acı karesi Time’da ilk 100’e girdi!

Kahramanmaraş'ta Foto Muhabiri Adem Altan tarafından çekilen acının fotoğrafı, Merkezi Newyork’ta bulunan Time Dergisi, 2023’ün en iyi 100 fotoğrafı arasında yer aldı.

Kahramanmaraşlı babanın acı karesi Time’da ilk 100’e girdi!

Dünyanın her yerinden fotoğrafların yer aldığı en iyi kareler arasına, Kahramanmaraş’taki deprem felaketinde enkazdaki kızını elini tutarak beklemesiyle hafızalara kazınan Mesut Hançer’in fotoğrafı da girdi.

 Fransız Haber Ajansı AFP'den Adem Altan’ın çektiği fotoğraf depremin sembolü olmuştu.

Fotoğrafta acılı baba, Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,8 büyüklüğündeki depremde Ebrar sitelerinde hayatını kaybeden 15 yaşındaki kızı Irmak'ın elinden tutuyor.

ACININ SİMGESİ OLMUŞTU!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden bir gün sonra Fransız Haber ajansı AFP’nin fotomuhabiri Adem Altan, tüm dünyayı derinden etkileyecek bir fotoğraf çekti. Fotoğraf servis edildiği andan itibaren depremdeki acının bir simgesi haline geldi, hem Türkiye’de hem de dünyada büyük yankı uyandırdı.

 

ENKAZ ALTINDAKİ KIZININ ELİNİ BIRAKMADI

Hala akıllardan çıkmayan o fotoğrafta 49 yaşındaki Mesut Hançer, Kahramanmaraş’taki enkaz başında, hayatını kaybeden 15 yaşındaki kızı Irmak’ın elini tutarken görülüyordu.