Abone Ol

Kaftancıoğlu'ndan Bahçeli'ye Sezen Aksu Tepkisi: Sana Düşman, Bana Düşman

Kaftancıoğlu, Bahçeli'nin Sezen Aksu'yu hedef almasına Nâzım Hikmet'in şiiriyle yanıt verdi: "Sana düşman, bana düşman, düşünen insana düşman, vatan ki bu insanların evidir, sevgilim, onlar vatana düşman.”

Kaftancıoğlu'ndan Bahçeli'ye Sezen Aksu Tepkisi: Sana Düşman, Bana Düşman

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada son günlerde eski bir şarkısında Hz. Adem ve Hz. Havva’ya hakaret ettiği iddiasıyla iktidara yakın birçok isim tarafından hedef alınan ve Milli beka Hareketi tarafından da tehdit edilen sanatçı Sezen Aksu’yu eleştirdi.

Bahçeli, “Mesela yazdığı bir ucube şarkının sözleri arasında Hz. Adem ve Hz. Havva’ya cahil diyen sorumsuz ve şuursuz bir sanatçının alamet olarak bindiği sefalet ve rezalet hali dünyevi kıyameti olan cehalet çukurunun açık seçik numunesidir. Bu sanatçıya diyorum ki ‘Serçe’ isen serçeliğini bil, sakın kuzgunluğa heves etme. Bu tiplerin kafaları arızalı, kalpleri taşlı ve dikenlidir” yorumunda bulundu.

KAFTANCIOĞLU’NDAN NÂZIM HİKMET’Lİ YANIT

Bahçeli’nin sözlerine, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu sosyal medya hesabından, Nâzım Hikmet’in şiiriyle yanıt verdi.

Kaftancıoğlu, Bahçeli’nin sözlerini alıntılayarak, Nâzım Hikmet’in şu dizelerini paylaştı:

“Bursa da havlucu Recebe,

Karabük fabrikasında tesviyeci Hasana düşman,

fakir köylü Hatçe kadına,

ırgat Süleymana düşman,

sana düşman, bana düşman,

düşünen insana düşman,

vatan ki bu insanların evidir,

sevgilim, onlar vatana düşman”