MedyaFaresi MedyaFaresi

Kadir Mısıroğlu bu kez de Alparslan Türkeş'e dil uzattı

Atatürk düşmanlığı ile bilinen Kadir Mısıroğlu, bu kez MHP’nin kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş hakkındaki sözleriyle gündeme geldi.

Eklenme: 17 Şubat 2019 16:18 - Güncelleme: 17 Şubat 2019 16:28

“Keşke Yunan galip gelseydi” diyen, İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a hakaret eden, Atatürk düşmanlığı ile bilinen Kadir Mısıroğlu, bu kez MHP’nin kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş hakkında tartışma yaratacak ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “hocam” dediği Mısıroğlu'na,"Alparslan Türkeş hakkında birkaç yerde yazı okudum. Siyonist olduğundan ve kızının da Müslüman olmayan bir İngiliz ile evli olduğundan bahsediyorlar" şeklinde bir soru yöneltilirken, Mısıroğlu, Türkeş'i Üsteğmen olduğu dönemde tanıdığını aktardı.

"BAZI YANLIŞLAR YAPMIŞTIR"

Mısıroğlu, "Alparslan Türkeş’in Nihal Atsız gibi ırkçı maiyette bir milliyetçi olduğunu sanmıyorum. Kızı İngilizlerle evlenmiştir, doğrudur da böyle işler çoktur. Abdülhamit’in torunu da Amerika ile evlenmiş, İngiliz ile, zenci ile evleneni de var. Yani o kız Londra’da kaldı uzun bir müddet, bizim eve de gelirdi, tanışırdık" derken, "Türkeş sonunu kötü bağladı" diye ifade etti.

Türkeş'in Cumhurbaşkanı olmayı kafasına taktığını ve bu yüzden yanlış işler yaptığını anlatan Mısıroğlu, "Türkeş'i kültür milliyetçisi olarak ben tanıyorum. Ama son zamanlarda reisicumhur olmak istediği için bazı yanlışlar yapmıştır. Bütünüyle kötü bir adam değil, hatasız bir Müslüman da değil" dedi.

Kadir Mısıroğlu'nun Alparslan Türkeş hakkındaki görüşlerini dinlemek için tıklayınız