Abone Ol

Kadıköy'de minibüsçü terörü! Otizmli çocuğu indirdiler...

Anneannesiyle minibüse binen otizmli bir çocuk, şoför tarafından indirilmek istendi. Minibüsçülerin anneanne ve torununa gösterdiği insanlık dışı muamele tepki çekerken, vatandaşların kayıtsız tavırları dikkati çekti.

Kadıköy'de minibüsçü terörü! Otizmli çocuğu indirdiler...

Bir anneanne, otizmli torunuyla minibüse binmek istedi. Çocuk ön koltukta oturmak isterken, minibüs şoförü engel oldu ve arkaya geçmesini istedi. Bunun üzerine minibüsten inen ve telaşlanan çocuk gözden kayboldu. Torununu kaybeden anneannenin feryatları yürek yakarken, bazı vatandaşlar da minibüsçülere tepki gösterdi. Bir süre sonra yeniden durağa gelen çocuk, arkadaki minibüsün kapısında bekledi ve kapı açılınca yine ön koltuğa oturdu.

Olayların yaşandığı sırada, minibüs durağının yakınındaki bir kafede otizmli çocuğu olan babaların toplantısı vardı. Minibüs durağına gelen babalar, otizmli çocuğa ve anneannesine yardımcı olmak istedi. Bir baba da yaşanan anları kayda aldı.

Ancak minibüs değnekçileri tepki çeken tavırlarını sürdürdü ve çocuğu minibüsten indirmeye kalktı. Minibüsçülere tepki gösteren anneanne, "Benden özür dileyeceksin, o çocuğu da götüreceksin" ifadelerini kullandı. O sırada bir minibüsçü özür dilemek için kadının elini öpse de çocuğu götürmeye kabul etmedi.

Olay yerine gelen polis ekiplerinin müdahalesi üzerine çocuk arkadaki minibüste yoluna devam etti.

Yaşananlara tanıklık eden ve "Babalar Meclisi"ndeki toplantıya katılan kişilerden biri, minibüsçülerin olayı kayda alan kişiye saldırdığını ve videoyu silmeye kalktığını belirtti. Yine aynı ifadede, olayın yaşandığı caddenin o saatte çok yoğun olduğu ancak hiçbir vatandaşın müdahale etmediği vurgulandı.

kaynak: Yeni Şafak