Abone Ol

Kadıköy Belediyesi'ne Rüşvet Operasyonu Başlatıldı!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Kadıköy Belediyesi'ne "rüşvet" operasyonu başlatıldı. 224 kişi için gözaltı kararı verildi

Kadıköy Belediyesi'ne Rüşvet Operasyonu Başlatıldı!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Kadıköy Belediyesi'ne "rüşvet" operasyonu başlatıldı. 54'ü kamu görevlisi 224 kişi için gözaltı kararı verildi.

İstanbul merkezli 5 ilde çoğunluğu Kadıköy Belediyesi'nde görevli zabıta personeliyle belediye mühendislerinin de aralarında yer aldığı 54'ü kamu görevlisi 224 kişiye "Rüşvet Almak, Vermek, Aracılık Etmek ve Resmi Belgede Sahtecilik" suçlarından operasyon düzenlendi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu koordinesinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yürütülen soruşturma kapsamında; Örgütlü olarak Rüşvet Almak, Vermek, Aracılık Etmek ve Resmi Belgede Sahtecilik  suçlarından çoğunluğu Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta personeli ile belediye  mühendislerinin de aralarında yer aldığı 54'ü kamu görevlisi olmak üzere toplam 224 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Polis ekipleri sabah saatlerinde İstanbul merkezli İzmir, Adana, Kocaeli ve Şırnak illerinde eş zamanlı operasyon başlattı."