Abone Ol

Kaça Sattınız Bu Halkı Alçaklar Sözü Hakaret Sayılmadı.

TKP Samsun İl Başkanı Belma Nur Kartal’a Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin AKP'li ve MHP’li iki meclis üyesinin şikayeti üzerine ‘hakaret’ suçlamasıyla açılan davanın ikinci duruşması bugün görüldü

Kaça Sattınız Bu Halkı Alçaklar Sözü Hakaret Sayılmadı.

TKP Samsun İl Başkanı Belma Nur Kartal’a Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin AKP'li ve MHP’li iki meclis üyesinin şikayeti üzerine ‘hakaret’ suçlamasıyla açılan davanın ikinci duruşması bugün görüldü.


Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin AKP’li Meclis Üyesi Ahmet Avcı ve MHP’li Meclis Üyesi İsmail Sevindik’in şikayeti üzerine TKP Samsun İl Başkanı Belma Nur Kartal’a açılan "Kaça sattınız bu halkı alçaklar" davasının ikinci duruşması bugün Samsun 11. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Belma Nur Kartal hakkında beraat kararı verildi.

Mahkeme kararında "Her ne kadar sanık Belma Nur Kartal hakkında katılanlara yönelik 5237 sayılı TCK’nın 125/1,3 a.4 maddesinde düzenlenen kamu görevlisine karşı görevinden dolayı alenen hakaret suçundan kamu davası açılmış ise de kullanılan sözlerin rahatsız edici kaba ve nezaket dışı hitap niteliğinde olarak ve bu sözlerin katılanın onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek somut fiil isnadı yahut sövme niteliğinde değerlendirilmediği, taşkın yakınma olarak nitelendirildiğinden suçun yasal unsurlarının oluşmadığı anlaşılmakla CMK’nın 223/2-a maddesi gereğince beraatine karar verildi" denildi.

'Çarşambalı çiftçiler beraat etmiştir'
Beraat kararının ardından konuşan Belma Nur Kartal "Ben değil Çarşambalı çiftçiler beraat etmiştir" dedi. Belma Nur Kartal şöyle konuştu:

"Hepinizin malumu olan Çarşamba BES’le ilgili Samsun BŞB Meclisi toplantısından 15 ay sonra AKP ve MHP’li iki meclis üyesinin şikayeti üzerine bana açılan hakaret davasından bu sabah görülen ikinci duruşmayla beraat ettim. Ben o gün büyükşehir belediye meclisinde 'Kaça sattınız bu halkı alçaklar?' sorumun yanıtını alamamıştım.