Abone Ol

Kabataş Erkek Lisesi'nde Rezalet: Atatürk Posterini Delik Deşik Ettiler

Kabataş Erkek Lisesi'nde üç öğrencinin Mustafa Kemal Atatürk'ün posterini delik deşik ettiği anlar gündeme oturdu. Çocuğun ailesi ise herkesi şaşkına çevirdi.

Kabataş Erkek Lisesi'nde Rezalet: Atatürk Posterini Delik Deşik Ettiler

Türkiye’nin en köklü liselerinden birisi olan Kabataş Erkek Lisesi’nde bir grup öğrencinin Atatürk’e hakaret ve küfrederek, posterine zarar verdiği görüntüler büyük tepki çekti.

"EN AZ ÜÇ ÇOCUK"

Odatv'de yer alan habere göre, okulun yatakhanesinde öğrencilerden M.B. elindeki kesici alet ile “Sol vs Atatürk” dedikten sonra Atatürk posterine zarar vermeye başlıyor. Elindeki postere art arda darbeler indirirken yanındaki arkadaşlarından M.A.U’nun da kahkahalar attığı görülen videoda, “Zaten çocuğu da yok, acımıyorum. En az 3 çocuk” dedikten sonra küfrettiği duyuluyor.

SORUŞTURMA AÇILMADI

Atatürk posterini hakaret ederek kesici darbelerle delik deşik eden öğrenciler hakkında disiplin soruşturması başlatılmadı. Olayın Okul Müdür Vekili Muharrem Bayrak ve Baş Müdür Yardımcısı Ayşe Bozdağ tarafından kapatıldığı iddia edildi.

MÜDÜR VEKİLİ İZMİR MARŞI ÇALININCA TÖRENİ TERK ETMİŞTİ 

Kabataş Erkek Lisesi’ne geçen eylül ayında müdür vekili olarak atanan Muharrem Bayram’ın daha önce Milli Eğitim İlçe Şube Müdürlüğü’ndeyken Kabataş Lisesi’nde düzenlenen bir törende İzmir Marşı çalınınca töreni terk ettiği öğrenildi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi mezunu olan okul müdür vekili Bayram’ın, mezun olduktan hemen sonra Amerika’ya gittiği ve 2015 yılından önceki sosyal medya hesaplarından paylaşımlarının silindiği de belirtildi.

ANNE VE BABASI BAKIN KİM ÇIKTI

Öte yandan, olayı gerçekleştiren çocuklardan birinin anne ve babasının Milli Eğitim Müdürlüğü'nde bulunduğu ortaya çıktı. Olayı yapan çocuğun, Samsun'da MEB Şube Müdürü Doğan Biçicioğlu'nun oğlu olduğu, yine annesinin de MEB'de Şube Müdürü Serpil Biçicioğlu olduğu öğrenildi.