MedyaFaresi MedyaFaresi

Jon Snow, Daenerys Targaryen’i öldürdüğü sahneyi öğrenince yıkılmış

Game of Thrones dizisinin kamera arkası olaylarını anlatan The Last Watch, pazar günü yayınlandı. Jon Snow’un Daenerys Targaryen’i öldürdüğü sahnenin senaryosunu okuyan Kit Harington’ın yıkıldığı anlar böyle görüntülendi.

Eklenme: 27 Mayıs 2019 19:09 - Güncelleme: 27 Mayıs 2019 19:17

Jon Snow’u canlandıran Kit Harrington, seyircileri kahreden o anı ilk öğrendiğinde duygusal anlar yaşanmış.
 
Game of Thrones dizisi, sonu insanları tatmin etmese de HBO tarihinin en çok izlenen yapımı olmayı başardı. Dizinin nasıl çekildiğine odaklanan bir de belgesel yayınlandı. The Last Watch adlı belgesel, yer yer diziden daha dramatik sahnelere sahip.

Dizinin finalinde kraliçesi Daenerys’i öldüren Jon, seyircilerin duygusal anlar yaşamasını sağlamıştı. Masa okumalarında gördüğümüz kadarıyla Harrington, Jon’un Deanerys’i öldürdüğünü görünce seyirciler kadar, belki daha da çok kahroluyor. Ünlü oyuncu bu okumalar sırasında birkaç damla gözyaşı da döküyor.

Yapımda dikkat çeken sahneler arasında, ekibin Arya’nın Night King’i öldürdüğünü keşfettiklerinde verdiği tepki de yer alıyor. Maisie Williams durumundan oldukça memnun görünüyor.

İŞTE O SAHNE

Ayrıca Varys’in sonu da oldukça dramatik. Aktör Conleth Hill, son cümleden sonra elindeki metni atıyor, Varys’in ölümünü anlatan kısmı okumuyor. Bu aşamada Lena Headey (Cersei) ve Gwendoline Christie (Brienne of Tarth) ona destek oluyor.

Belgesel şu anda HBO Go ve HBO Now üzerinden izlenebiliyor. HBO Hulu ve Prime Video eklentilerinden de belgesele ulaşmak mümkün. (webtekno)