Abone Ol

Jahrein'den Olay Tweet: Ustaosmanoğlu Azrail'e İki Tokat Atıp Yollayamamış Mı?

İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, dün gece hayatını kaybetti. Ustaosmanoğlu'nun vefatı sonrası sosyal medya fenomeni Jahrein'in attığı bir tweet ise gündemde yerini edindi. Fenomenin "Azrail'e iki tokat atıp yollayamamış mı?" paylaşımına, sosyal medya kullanıcılarından tepki çekti.

Jahrein'den Olay Tweet: Ustaosmanoğlu Azrail'e İki Tokat Atıp Yollayamamış Mı?

İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, dün gece tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Sevgili şeyhimiz Mahmut Efendi Hazretlerimiz Hakk'a yürümüş ahirete irtihal etmiştir. Cümle ümmet-i Muhammed'in başı sağ olsun" ifadeleri yer aldı.

CENAZESİ YARIN

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesi, 24 Haziran Cuma günü öğle namazına müteakip Fatih Camisi'nde düzenlenecek cenaze töreninin ardından toprağa verilecek.

JAHREIN'DEN OLAY PAYLAŞIM


İsmailağa liderinin vefatı sevenlerini üzerken, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere birçok siyasi isim de başsağlığı mesajı paylaştı. Sosyal medya fenomeni Jahrein'in yaptığı bir paylaşım ise gündem yarattı. Ustaosmanoğlu'nun vefat haberini alıntılayan Jahrein, tweet'ine "Azrail'e iki tokat atıp yollayamamış mı?" ifadelerini yazdı. Jahrein'in tweet'i kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı bu paylaşımı kınayan tweet'ler atarak duruma tepkilerini gösterdi. O yorumlardan bazıları şu şekilde: