MedyaFaresi MedyaFaresi

İzlanda İngiltere'yi devirince Twitter Hasan Şaş'ı hatırladı

2016 Avrupa Şampiyonası'nın en büyük sürprizini; favori İngiltere'yi 2-1 mağlup eden İzlanda yaptı. Bu olay sosyal medyada büyük yankı yaratırken, en çok ismi geçenlerden biri de Hasan Şaş oldu!

Eklenme: 28 Haziran 2016 09:09 - Güncelleme: 28 Haziran 2016 09:15

Tarihinde ilk kez katıldığı Avrupa Futbol Şampiyonası'nda İngiltere'yi devirerek çeyrek finale yükselen İzlanda'nın bu başarısı, akıllara Hasan Şaş'ın 2014'teki Türkiye-İzlanda maçı öncesi söylediklerini getirdi.

O gün A Milli takım İzlanda'ya 3-0 yenilirken maç öncesi bir TV kanalında Hasan Şaş'ın İzlanda için yaptığı "Topu elle götürseler üç defa götürebilirler" yorumu akıllara geldi.

Karşılaşmada önce bir kısım otoriteler A Milli Takımımızı zor bir maçın beklediğini söylerken, bazı otoriteler ise rahat kazanacağımızı dile getirmişti.

O gün "Rakibimiz de İzlanda. Elle topu kaleye götürseler 3 defa götürebilirler" yorumunda bulunan Hasan Şaş sosyal medyada tepki çekmişti. Maçı İzlanda 3-0 kazanmıştı.

Hasan Şaş maçtan sonra ise "Danimarka'daki ikinci yarıda oynanan futbol hepimizde beklenti ve inanç oluşturdu. İzlanda maçı öncesi biz de ona göre yorum yapıyoruz. Ama bizim futbolcular böyle oynayınca bu sefer söylediğimizi de yutmak zorunda kalıyoruz" dedi.

İŞTE HASAN ŞAŞ'IN İZLANDA HAKKINDAKİ O SÖZLERİ:

hürriyet