Abone Ol

İyi Partili Çıray: RTÜK Başkanına Üç Hatta Dört Maaş Verilsin

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in danışmanı ve İyi Parti milletvekili Aytun Çıray, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in "yasal ve etik çift maaş" açıklamasına ironik bir tepki gösterdi.

İyi Partili Çıray: RTÜK Başkanına Üç Hatta Dört Maaş Verilsin

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in danışmanı ve İyi Parti milletvekili Aytun Çıray, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin'in "RTÜK dışında Halk Bankası Yönetim Kurulu üyeliğimden maaş alıyorum, bu da yasal ve etiktir" açıklamasına ilişkin olarak ironik bir paylaşımda bulundu.

Çıray Twitter hesabından, "Kınıyorum! RTÜK Başkanımız 2 yerden maaş alıyormuş? Bu etik değildir! Acilen kendisine 3 hatta 4. maaş bağlanmasını talep ediyoruz!" ifadesini kullandı.

İyi Partili Çıray: RTÜK Başkanına Üç Hatta Dört Maaş Verilsin - Resim: 1

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, birden fazla maaş tartışmaları aldığı ve bunun etik olmadığına yönelik tartışmalara ilişkin olarak, "Beni hedef göstermek amacıyla algı yaratanlar var. Ben bakan müsteşarıyken ne maaş alıyorsam şimdi de aynısını alıyorum. RTÜK Başkanlığı dışında Halk Bankası Yönetim Kurulu üyeliğimden dolayı maaş alıyorum. Bu da yasal ve etiktir" dedi.