Abone Ol

İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu Mansur Yavaş'la İlgii Sözlerine Açıklık Getirdi

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin “Sahada en çok duyduğumuz isim Mansur Yavaş” ve “Meral Akşener’in en doğru kişi olduğuna inanıyoruz” çıkışıyla dikkat çekmesinin ardından konuştu.

İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu Mansur Yavaş'la İlgii Sözlerine Açıklık Getirdi

 “Sahadaki tespitini” söylediğini belirten Kavuncu, “Sahada Mansur Yavaş’ta bir ağırlık var. Özellikle Cumhur İttifakı’ndan kopmuş, vazgeçmiş seçmenin tercihleri noktasında onun lehine bir ağırlık görüyoruz” dedi.

Cumhuriyet’ten Gamze Kolcu’nun haberine göre, adayın kim olacağına 6’lı masanın karar vereceğini, söz konusu duruşun Saadet Partisi’ndeki son toplantıdan çıkan protokolde yer verilen “ortak aday” vurgusuyla da pekiştirildiğini kaydeden Kavuncu, “Aday kim olursa olsun; 31 Mart İstanbul seçimlerinde nasıl çalıştıysak, adı geçen bütün adaylarla ilgili de canla başla çalışacağız” diye konuştu.


“Kimin aday olacağı noktasında bir fikir beyan etmeyiz, etmemeliyiz, etmeyeceğiz de”
Kavuncu, sözlerinin “İYİ Parti Kılıçdaroğlu’nun adaylığını istemiyor” şeklinde yorumlanmasına da tepki göstererek “Hiç alakası yok. Asıl o siyasi nezaketsizliktir. Biz kimin aday olacağı noktasında bir fikir beyan etmeyiz, etmemeliyiz, etmeyeceğiz de. Sahada gördüğümüzü genel merkezlerimizle paylaşmaya devam edeceğiz. Kararı verecek olan 6’lı masadır, oradan çıkacak aday için de biz daha önce nasıl yaptıysak canla başla çalışacağız” diye konuştu.