Abone Ol

"İyi ki savaşa girmemişiz!!!" Bülent Arınç'tan çarpıcı sözler!!!

Bülent Arınç Ergenekon sanıkları emekli paşalara verdi veriştirdi. Arınç'ın sözleri çok çarpıcı..

"İyi ki savaşa girmemişiz!!!" Bülent Arınç'tan çarpıcı sözler!!!

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, ''Emekli orgenerallere ait ses kayıtları ortaya çıktı. Neler konuşmuşlar, neler söylemişler. Allah'a çok şükür ediyorum ki Türkiye bunların zamanında bir savaşa falan girmemiş'' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile birlikte AK Parti Van seçim bürosunu ziyaret eden Arınç, burada yaptığı konuşmada, AK Parti ile birlikte Türkiye'de birçok şeyin değiştiğini ve bundan sonra da değişimin devam edeceğini söyledi.

AK Parti'nin kuruluşundan bugüne kadar geçen süreci anlatan Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Hükümeti'nin, bu süreçte muhalefetin yanı sıra çetelere, mafyalara, ülkeyi sömüren güçlere karşı da mücadele etiğini belirtti.

Bülent Arınç, şöyle devam etti:

KİMLER KİMLERLE İŞBİRLİÄžİ YAPMIŞ

''Bakın bugün bir davanın yeni bir iddianamesi hazırlandı ve açıklandı. Neler var neler... Konuşuldukça bu ülkede neler varmış, kimler ne yapmış, kimler kimlerle işbirliği yapmış, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü kimler dinamitlemiş, siyasi suikastlerin arkasında ne varmış, Türkiye'yi karıştıran güçler neyi hesaplamış ve AK Parti iktidarı bütün bunlara karşı nasıl dimdik ayakta kalmış bunu görüyoruz.

ÇOK ŞÜKÜR EDİYORUKM Kİ BUNLARIN ZAMANINDA SAVAŞA GİRMEMİŞİZ

Emekli orgenerallere ait ses kayıtları ortaya çıktı. Aman Allah'ım neler konuşmuşlar, neler söylemişler. Allah'a çok şükür ediyorum ki Türkiye bunların zamanında bir savaşa falan girmemiş. Yoksa bunların savaşacak halleri yok.

ASKERLİK DIŞINDA HER ŞEY YAPMIŞLAR

Askerlikten başka her şeyi yapmışlar. Siyasetle uğraşmışlar, darbelerle uğraşmışlar. Memlekette kendi kafalarına göre uygun buldukları işleri yapmak için maalesef yasa dışı güçlerle bile iş birliği yapmaktan çekinmemişler. Bu çok yanlış bir şey, ama eğer Türkiye'de AK Parti iktidarı olmasaydı, bunlara karşı hiçbir hükümet ayakta kalamazdı. Bizi biz yapan bunlarla mücadele etme noktasıdır.''